500 + dla niepełnosprawnych

0

Od 1 października wejdzie w życie ustawa o wypłacie 500 zł dla osób niepełnosprawnych. Z dodatkowych środków będą mogli skorzystać również emeryci.

Pierwsze pieniądze powinny pojawić się na ich kontach już w listopadzie. Mówi regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce Marlena Nowicka

O dodatek będą się mogli ubiegać także cudzoziemcy, w tym obywatele państw członkowskich UE, legalnie przebywający na terytorium RP.

Mimo, że przepis wejdzie w życie dopiero 1 października, ZUS opracował już formularz wniosku o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Jest on dostępny na stronie internetowej www.zus.pl oraz na salach obsługi klientów ZUS. Nasi doradcy chętnie pomogą każdemu w wypełnieniu wniosku – zapewnia Marlena Nowicka.

Aby otrzymać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek do ZUS lub do innego organu wypłacającego świadczenia emerytalno-rentowe; w instytucji, która wydała potwierdzenie niezdolności do samodzielnej egzystencji. Dodatek będzie przysługiwać od miesiąca, w którym przyjęto prawidłowo złożony wniosek. (GP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię