Adrian Stasiak wicemistrzem Wielkopolski juniorów U-18

0

Ogromny sukces odniósł niespełna 15-letni tenisista z Wrześni, Adrian Stasiak, reprezentujący Kostrzyński Klub Tenisowy. W niedzielę, 14 czerwca, na kortach w Pobiedziskach, Adrian został wicemistrzem Wielkopolski w kategorii juniorów do lat 18.

W swojej grupie Adrian rozegrał 3 mecze – wygrał z Maksymilianem Pakułą z Pobiedzisk 6:2, 6:2, przegrał z Maksymilianem Brazewiczem z KT Angelki Kerber Puszczykowo 4:6, 6:4, 6:10 i wygrał z Mikołajem Plenkiewicze AZS Poznań 6:2, 6:2. Tym samym z 1. miejsca awansował do grupy medalowej, do której trafili także Mikołaj Kończal z KT Angeliki Kerber Puszczykowo i Dawid Taczała z Poznania.
W pierwszym meczu rozgrywek finałowych Adrian przegrał z Mikołajem Kończalem 1:6, 0:6, w drugim Kończal pokonał Taczałę 6:1, 1:6, 10:6, a w ostatnim Dawid Taczała nie wyszedł do pojedynku z Adrianem i tym samym nasz młodzian został wicemistrzem Wielkopolski juniorów do lat 18.

Mówił Bartłomiej Stasiak, ojciec Adriana, który już w najbliższy weekend powalczy o tytuł mistrza Wielkopolski kadetów do lat 16. Trzymajmy kciuki.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię