Ania i Iga z główną nagrodą Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej (galeria)

0

Wyjątkowy, pierwszy e – Festiwal Piosenki Obcojęzycznej za nami. Dokładnie jego 27 edycja. Kto tym razem okazał się najlepszy? Jurorzy nie mieli wątpliwości.

19 marca 2021r. po rocznej przerwie FPO powrócił i ponownie na deski Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, lecz tym razem bez publiczności, ale można było oglądać go poprzez Internet. Jedyną publicznością okazali się jurorzy. Tym razem występy młodych artystów oceniane były przez szczególne jury składające się z: Violetty Zdunowskiej, Barbary Parzęczewskiej, Izabeli Zalewskiej, Dionizego Jaśniewicza, Bartosza Chudzińskiego, Marka Jakubowskiego i Przemysława Koserczyka, który przewodniczył sędziom tego wyjątkowego, kulturalnego widowiska. O Grand Prix Festiwalu rywalizowali uczniowie wrzesińskich szkół: LO im.H.Sienkiewicza – wieloletniego organizatora, ZSP im.Bohaterów Monte Cassino, ZSTiO im.gen.dr.Romana Abrahama i ZSZ Nr2. Uczestnicy musieli zaśpiewać piosenki głównie w języku angielskim, ale nie tylko. Za organizację tegorocznego festiwalu odpowiadały anglistki z LO im. H. Sienkiewicza – Ewa Sławska i Kinga Dębicka. Gratulujemy wszystkim wykonawcom.

Po zakończeniu występów zapytaliśmy trójkę jurorów: Barbarę Parzęczewską, Izabelę Zalewską i Dionizego Jaśniewicza o wrażenia festiwalowe.

 

Oto lista zwycięzców:

Grand Prix Festiwalu – Ania Wardęska i Iga Iglewska

Drugie miejsce – Angelika Bączkiewicz

Trzecie miejsce – Mikołaj Milczarek

 

Nagrody specjalne – Maja Kostuch za walory językowo – muzyczne

Angelika Bączkiewicz za indywidualność – nagroda Starosty

Angelika Kaniewska i Agnieszka Czupryniak za muzyczną wrażliwość

Także publiczność przyznała swoją nagrodę i wybrała najlepszy filmik promujący wykonawcę, tzw. support, wypełniając ankiety, które zostały opublikowane na facebooku LO podczas występu ostatniego wykonawcy i były aktywne przez 15 minut. Obie nagrody przypadły zespołowi Oedon w składzie:Malwina Mikucka, Kacper Patrzek, Fryderyk Lisiak i Maciej Szaroleta.

M.J.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o