Baner na ratuszu powieszony legalnie

12

Wbrew temu co tak głośno podkreśla Projekt Września baner na wrzesińskim ratuszu zawisł legalnie. Natomiast jego zdjęcie nie było efektem interwencji stowarzyszenia, a po prostu zaplanowanym działaniem. 

Zdjęcie zrobione podczas Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego pojawiło się na elewacji ratusza blisko miesiąc temu. Urzędnicy od razu zapowiadali, że jest to instalacja czasowa. Kilka dni temu opublikowane zostało pismo Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków w którym czytamy, że nie wyraził on zgody na powieszenie baneru. Nie oznacza to jednak, że zdjęcie wisi nielegalnie. Uzasadnienie czytamy w piśmie:

 

Zatem zdjęcie, leganie powieszonego baneru, to nie efekt interwencji Projektu Września, a po prostu realizacja planu Urzędu Miasta.

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
obywatelzlupoWariatJaPiMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wrażliwy na naszą Wrześnię
Gość
wrażliwy na naszą Wrześnię

“materiał zapewniający doświetlenie pomieszczeń biurowych” ta jasne. Zabytki są od eksponowania a nie przysłaniania!

DesignBox
Gość
DesignBox

Tak czy siak dobrze że baner już został zdjęty 🙂

kotek
Gość
kotek

zgadzam sie

JaPi
Gość
JaPi

Pewnie, że dobrze…

adam
Gość
adam

wygląda na to, że podajecie jednak nieprawdę. Baner wymagał jednak pozwolenia, a burmistrz go nie uzyskał. Przeczytałem właśnie pismo konserwatora opublikowane na facebooku Projekt Września

Ktosiek
Gość
Ktosiek

Ja bym nie pytał czy Radio Września kłamie, tylko DLACZEGO Radio Września kłamie i komu te kłamstwa mają sprzyjać i co Radio Września i jego właściciele będą mieli w zamian.
Tak przy okazji Tomku, gratulacje transferu. 🙂

Malgosia
Gość
Malgosia

Ludzie! Wy nie macie co robic?
Przeciez macie jasne zielone swiatlo od konserwatora na pismie na powieszenie baneru !!!

Marek
Gość
Marek

Jeżeli ktoś tu popełnił błąd to konserwator,ale to i tak jesscze nie jest pewne…

JaPi
Gość
JaPi

…a tak nawiasem mówiąc – jak niby burmistrz ma teraz tłumaczyć całą tę wpadkę? Zresztą, to nie nowina, że Ratusz nie słucha głów obywatelskich – tu w naszym grajdołku nie prowadzi się dialogu między władzą a mieszkańcami… Mamy więc słowo przeciw słowu.

Wariat
Gość
Wariat

Ktos tu sztuczna afere wywolal-siiiiick

lupo
Gość
lupo

haha drogie radyjko, trochę pokory. Na Września.info jest informacja, że konserwator również telefonicznie –
w rozmowie z dziennikarzem WW potwierdził, że baner zawisł NIELEGALNIE.

obywatelz
Gość
obywatelz

A ja mam takie spostrzeżenie. Urzędnik w postaci burmistrza powinien znać ustawę, jeśli nie zna ustawy to ma cały wydział, który by mu takową zacytował. Moim zdaniem napisanie maila do pani Konserwator to porażka dla funkcji urzędu gminy (przy tak oczywistej, błahej rzeczy) . To po pierwsze. Po drugie, co jest ważniejsze? Mail od pani konserwator, czy ustawa? Mail nie jest żadnym dokumentem, burmistrz powinien to zweryfikować. Oczywiście pani Konserwator nie jest bez winy. Nie znajomość prawa szkodzi i dotyczy to wszystkich – zwykłego obywatela (często urząd tak tłumaczy “zwykłemu” obywatelowi) i tym bardziej urzędnika. Na końcu dodam, że to… Czytaj więcej »