Będą liczyć bezdomnych

5

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce doszacować skalę problemu bezdomności w kraju – stąd ogólnopolska akcja.

W nocy, z 8 na 9 lutego, policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy socjalni i wolontariusze odwiedzać będą miejsca koczowania bezdomnych, by dokonać spisu.

Cała sprawozdawczość przekazana zostanie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – mówi dyrektor wrzesińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Anna Prusak – i na tej podstawie są później przeznaczane środki na tworzenie i prowadzenie programów wychodzenia z bezdomności, na wspomaganie schronisk i innych przedsięwzięć, które są kierowane do osób dotkniętych tym problemem.

Poprzednie liczenie miało miejsce w styczniu 2 lata temu. Doliczono się wówczas przeszło 36 tys. bezdomnych, w tym ok. 25,6 tys. przebywało w placówkach instytucjonalnych.

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nie w temaciegigiupsktos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ktos
Gość
ktos

W nocy, z 8 na 9 stycznia

gigi
Gość
gigi

Panie czy pani UPS- jeśli radio Września zrobi sobie festiwal to niech nie ma na niego akredytacji. Na całym świecie takowe istnieją. Ale tu nawet nie o to chodzi. Tu sprawa dotyka klasy tej firmy – podszywać się i wchodzić jak …. na załatwiony identyfikator – a fe. Klasa O

nie w temacie
Gość
nie w temacie

jakie podszywanie się ? co radiowęzeł zrobił ? 😀

gigi
Gość
gigi

A nie widać byście coś o PROWINCJONALIACH wspominali. Trwają i mają się dobrze. Ale trzeba miec klasę i kopic akredytację a nie wchodzić jako media na karnet przekazany za darmo przez organizatora dla innej osoby. Panowie właściciele – uczcie się klasy , bo na razie to zupełny jej brak. Jak nie macie kasy to Dyrektor festiwalu chce dać 200 zł. Może skorzystacie – chytrusy.

ups
Gość
ups

po pierwsze to kpina żeby dziennikarze musieli płacić za akredytacje na jakieś wydarzenie… typowa maszynka do zarabiania. po drugie czy normalni mieszkańcy Wrześni mają możliwość kupienia.. ? wątpliwe.