Będzie dojazd do pól

4

Nowa droga asfaltowa na horyzoncie. Gmina zamierza zmodernizować prawie 2 kilometrowy odcinek między Sokołowem a miejscowością Sobiesiernie.

W poprzednich latach udało się wykonać drogę w Nadarzycach, w Węgierkach, Gutowo Wielkie-Sędziwojewo czy Obłaczkowo-Kaczanowo. W tym roku wybór padł na odcinek Sobiesiernie-Sokołowo. Mówi kierownik referatu inwestycyjnego Robert Stachowicz.

Inwestycje są współfinansowane przez Województwo Wielkopolskie w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Szacowany koszt modernizacji drogi to ponad pół miliona złotych.
KK

4 KOMENTARZE

  1. Jeżeli ta droga jest planowana tylko dlatego aby ułatwić dojazd do pól, z których większość to łąki należące pod gospodarstwo pana Gąsiorka w Sokołowie.. To niestety nowa droga będzie wyglądać tak jak z Gutowo Małego przez Ostrowo Szlacheckie do Sobiesiernii. Nie można jej nazwać droga tylko składnicą dziur zalepianych jedna na drugiej. Dodam, że tą drogą uczęszczają rowerzyści i piesi. W okresie zbiorów tą drogą jeździ duża ilość ciężarówek, które nie jadą z przepisową prędkością. Tylko czekać aż zdarzy się tragedia lub wypadek.

  2. nie chcemy tej drogi, zrobicie nam przez wieś tranzyt, niech gmina wyremontuje drogi gminne , które już we wsi Sobiesiernie są i potrzebują remontów

    • ….nie wypowiadaj sie za wszystkich mieszkancow Sobiesierni . Kto powiedzial ze nie chcemy tej drogi??? Czekamy na ta droge juz od kilunastu lat !!! To jest najlepsza wiadomosc jaka slyszalem przez ostatnie kilkanascie lat!

  3. To nie jest zadna droga dojazdowa do pol. To jest najkrotsza droga z Sobiesierni do Wrzesni . Czekamy i sie cieszymy ze na polnac od Wrzesni tez cos sie dzieje . Pozdrowienia z Sobiesierni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię