Bezpłatny autobus – linia testowa

1
Przypominamy, że już od stycznia przyszłego roku uruchomiona zostanie we Wrześni bezpłatna komunikacja miejska w ramach dwóch, zaplanowanych tras, które obsługiwał będzie nowoczesny, niskoemisyjny autobus elektryczny zakupiony w ramach wielomilionowego projektu pn. ,,Centra przesiadkowe wraz z niezbędną infrastrukturą”.
W związku z tym faktem już od najbliższego poniedziałku, tj. 16 października 2017 roku uruchomiona zostanie na terenie miasta pierwsza linia testowa (tzw. ,,mała pętla”) dedykowana m.in. osobom dojeżdżającym do pracy, szkół, uczelni, korzystającym z PKP i PKS. Do testu posłuży autobus spalinowy o  gabarytach podobnych do tego jakie będzie docelowo posiadał zakupiony autobus elektryczny, który cały czas jest w fazie produkcji. Pojazd wykorzystany do testu będzie odpowiednio oznaczony tablicami elektronicznymi, tj. przednią z napisem ,,Bezpłatna jazda testowa komunikacji miejskiej – Września” oraz boczną wskazującą poszczególne przystanki. Przeprowadzony test posłuży optymalizacji rozwiązań komunikacyjnych jakie zostaną ostatecznie przyjęte na potrzeby realizacji tego projektu.
Każdy będzie mógł całkowicie bezpłatnie, od poniedziałku do piątku, skorzystać z ośmiu kursów jakie zostały zaplanowane w ramach tej pętli (w godzinach porannych i popołudniowych). Celem uruchomienia linii testowej jest optymalizacja przyjętych założeń komunikacyjnych w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby mieszkańców.
Testowanie będzie trwało przez kilka kolejnych tygodni. W najbliższym czasie, poza uruchamianą już teraz ,,małą pętlą”, linia testowa zostanie poszerzona o tzw. ,,dużą pętlę”, o czym będziemy na bieżąco informować.
Ewentualne uwagi, pytania i wątpliwości dotyczące uruchamianej linii testowej można zgłaszać przez specjalny e-mail: autobus@wrzesnia.pl lub pisemnie w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni. Będziemy wdzięczni za wszelkie przesyłane sugestie pozwalające nam finalnie przyjąć taką formę komunikacji miejskiej (tj. rozkłady jazdy, trasy itp.), która będzie maksymalnie dogodna dla wszystkich mieszkańców.
Szczegółowy rozkład jazdy wraz z mapą lokalizacyjną zamieszczamy poniżej. Poza tym na każdym z przystanków będzie znajdowała się tablica z rozkładem jazdy. Bezpłatny autobus będzie kursował w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku.

1 KOMENTARZ

  1. Ten darmowy autobus to jedna wielka porażka. Dziś czekałam z córką na przystanku PKS przy stanowisku nr 1, gdzie powinien oczekiwać na pasażerów przy czym autobus zaparkowal w miejscu gdzie oczekują pojazdy na swoją kolej po czym w wyznaczonym czasie odjechał i Wogole nie wjechał na stanowisko mimo, iż czekałysmy. Jesteśmy oburzone, czy ktoś mogły zainterweniować w tej sprawie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię