Bolesna porażka MKS-u z Jutrzenką Płock

0

Piłkarki ręczne MKS-u URBIS Gniezno w swoim ostatnim domowym spotkaniu w tym sezonie przegrały z Jutrzenką Płock 23:30. Przegrana oznacza utratę szans na walkę w barażach o PGNiG Superligę. Już w najbliższy czwartek drużyna Roberta Popka zakończy sezon meczem na wyjeździe z KS AP Poznań.

Mecz z Jutrzenką był wyrównany do stanu 4:4. Później na parkiecie dominował zespół z Płocka, a gospodynie często nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywalek. Wyraźny był brak szybkości i dynamiki, czyli cech charakteryzujących do tej pory gnieźnieński zespół. MKS raził swoich kibiców nieskutecznością i brakiem pomysłu na rozwiązywanie akcji.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Jutrzenka Płock z nawiązką odrobiła straty z pierwszej rundy i ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. W przypadku równej liczby punktów to Jutrzenka znajdzie się wyżej w ligowej tabeli. Jeżeli MKS Gniezno chce zakończyć obecny sezon na podium 1 ligi to musi koniecznie wygrać najbliższe spotkanie z KS AP Poznań i liczyć na utratę punktów przez Jutrzenkę.

Gnieźnianki nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki. Ostatni mecz w tym sezonie rozegrają już w czwartek, 2 maja w Poznaniu. Początek derbów Wielkopolski w hali przy ulicy Spychalskiego o godzinie 17.

SK