Boże Ciało 2020. Jak będą wyglądały procesje we Wrześni?

0
Fot. Adrianna Jackowiak

Dekoracje na ulicach, kwiaty oraz tłumy wiernych idących w dziesiątkach procesji, tak do tej pory wyglądały obchody Bożego Ciała we Wrześni. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa celebracja tego ważnego dla wszystkich katolików święta będzie skromniejsza. Procesje odbywać się będą z reguły na terenach przykościelnych.

W parafii pw. św. Kazimierza uroczysta msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 Tutaj nie będzie żadnej procesji. Z kolei w parafii pw. św. Ducha po Mszy o godz. 9.45 odbędzie się procesja Eucharystyczna tylko wokół kościoła z dwoma ołtarzami na zewnątrz. Na Lipówce w parafii pw. Świętego Krzyża po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.15 odbędzie się procesja eucharystyczna, ale tylko wokół kościoła świętego Józefa. W parafii pw. św. Królowej Jadwigi, po Mszy Św. o godz. 10 rozpocznie się procesja. Ta przebiegać będzie następującymi ulicami: Ogrodową, Słowackiego, Chrobrego i Królowej Jadwigi. Co roku największą procesje organizowała parafia farna. Ze względu na trwającą pandemię w bieżącym roku zmieniona została trasa procesji. O godz. 10 odprawiona zostanie Msza św. po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarz pierwszy będzie w kościele, drugi przy pomniku św. Jana Pawła II, trzeci na rynku i dalej procesja przejdzie ulicami Miłosławską, Mickiewicza, Dzieci Wrzesińskich do kościoła, gdzie będzie czwarty ołtarz.

Przypominamy, że wierni, uczestniczący w liturgii w kościele jak i w czasie procesji, zgodnie z przepisami państwowymi, mają w dalszym ciągu obowiązek zakrywania ust i nosa. (GP)

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o