Chętnych do pracy w komisjach więcej niż miejsc. Będzie losowanie

2
Anna Olkowska jest gminną pełnomocniczką Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie

Wyborcza karuzela nabiera rozpędu. W piątek upłynął termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
Z tej możliwości skorzystało aż 13 komitetów.
– Chętnych jest więcej niż miejsc i dlatego komisarz wyborczy zarządził losowanie – mówi wrzesińska pełnomocniczka Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie Anna Olkowska.

 
Losowanie zostanie przeprowadzone w czwartek, ale składy osobowe 30 obwodowych komisji wyborczych poznamy dopiero następnego dnia. Ich członkowie otrzymają diety.

 
Pieniądze niemałe, ale i odpowiedzialność spora. Członkowie komisji czuwają nad przestrzeganiem prawa wyborczego, ustalają wyniki wyborów, a następnie przekazują je do pełnomocnika Okręgowej Komisji Wyborczej w Koninie. (tos)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LoloMądra Polska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mądra Polska
Gość
Mądra Polska

Odnośnie wyborów, to proszę zwrócic uwagę na fakt, że telewizje promują tylko PO i PiS… Te dwie partie chcą stworzyć w Polsce system dwupartyjny, na wzór USA… Nie pozwólmy na to, bo będzie to koniec naszej wolności. Już teraz opozycja nie reaguje na haniebne poczynania partii PiS, która wyłudza pieniądze z Polskich spółek Skarbu Państwa… Proszę zapoznać się z tekstem, który ujawnia fakty pomijane w mediach… https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/polska-fundacja-narodowa-polityka.html

Lolo
Gość
Lolo

Ale Tygrysek 🙂