Czarny piątek!

0

23 listopada Polacy będą świętować Black Friday, czyli wyprzedażowe szaleństwo. Największe promocje i niezliczone kody rabatowe.

Dzień masowych wyprzedaży narodził się w Stanach Zjednoczonych i stamtąd przywędrował do Europy. Czarny Piątek to świetna okazja na kupienie czegoś w niższej cenie, ale w tym zakupowym szale warto pamiętać o zdrowym rozsądku.

Jak nie dać się oszukać?

Przed wyjściem z domu dobrze jest zrobić listę zakupów i przemyśleć, czego konkretnie potrzebujemy. Pamiętajmy, że liczba przecenionego asortymentu jest ograniczona. Wiele produktów kusi niskimi cenami, ale czy naprawdę są one nam potrzebne? Poza tym Black Friday wcale nie musi oznaczać, iż dany towar jest faktycznie tańszy niż w poprzednich miesiącach. Jeśli interesuje nas konkretny produkt np. telefon, to dobrze jest się przyglądać jego wartości przez dłuższy okres. Zdarza się, że w szale zakupów nie zwracamy uwagi na to, że przed “obniżką” towar był tylko trochę droższy.

Pamiętajmy, że w uszkodzony towar lub wadliwy, który został zakupiony w Czarny Piątek, także można reklamować w ciągu dwóch lat od daty zakupu

Mówi rzeczniczka praw konsumenta, Elżbieta Staszak- Małecka. Sprzedawca musi uszkodzony towar naprawić, wymienić, lub zwrócić pieniądze.

Karolina Dziurdziewska