Dagmara z brązem, Weronika ze srebrem w Polish Open

0
Weronika Przybysz

W Warszawie odbył się Puchar Świata G1 – Polish Open Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, w którym wystartowało ponad 800 zawodników z całego świata. UKS Hwarang Września reprezentowało pięcioro zawodników: Krystian Haremza, Dagmara Haremza, Weronika Przybysz, Patrycja Kasperska i Wiktoria Grześkowiak.

W pierwszy dzień turnieju rywalizowali seniorzy. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Hwaranga Września. Dagmara Haremza, w kategorii +73kg, zdobyła brązowy medal przegrywając walkę o wejście do finału z reprezentantką Austrii dosłownie w ostatniej sekundzie. Wcześniej Dagmara wygrała z Chorwatką.
Krystian Haremza w kategorii -87kg wywalczył 5 miejsce. W pierwszej walce pokonał Francuza, ale o wejście do strefy medalowej uległ Hiszpanowi.
W drugim dniu turnieju startowali kadeci i juniorzy. Jak zawsze można było liczyć na Weronikę Przybysz która zdobyła srebrny medal w kategorii juniorek +68kg. Niestety, Patrycja Kasperska startująca w kategorii -63kg i Wiktoria Grześkowiak startująca w kategorii kadetek -41kg przegrały swoje pierwsze pojedynki i nie awansowały do dalszych walk.
Prezesa i trenera Hwaranga, Tomasza Haremzę,cieszy szczególnie sukces Dagmary, gdyż po kontuzji i przejściu do kategorii seniorów bardzo szybko potrafiła się zaadoptować do rywalizacji wśród kobiet i z powodzeniem walczyła z zawodniczkami zajmującymi czołowe miejsca w światowych rankingach.
Równie dobrze wypadł Krystian Haremza, który na co dzień wraz z Dagmarą trenują w OSSM Poznań pod okiem trenerów AZS Poznań Waldemara Łakomego i Łukasza Schefflera.
Polish Open Warsaw Cup był ostatnim sprawdzianem formy dla Weroniki Przybysz przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie w Hiszpanii i był to sprawdzian udany.
AG