Darmowe badania we Wrześni

0
Autor: Vegasjon

3 czerwca organizowany jest Powiatowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji mieszkańcy Wrześni i okolic będą mogli zupełnie za darmo wykonać badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. 

Osteoporoza to choroba naszych czasów. W jej wyniku dochodzi do zaniku tkanki kostnej, to z kolei powoduje częste złamania. Szczególnie groźną konsekwencją osteoporozy jest złamanie bliższego końca kości udowej. W jego wyniku 50 proc. poszkodowanych traci zdolność samodzielnego poruszania się, a co piąta kobieta i co trzeci mężczyzna umiera w pierwszym roku po złamaniu. Dzieje się tak, ponieważ wielu ludzi ignoruje pierwsze objawy tej choroby.

Z pomocą przychodzi Referat Promocji Zatrudnienia, Spraw Obywatelskich i Zdrowia. Na badania zaproszeni są wszyscy, jednak niektórzy szczególnie powinni skorzystać z tej okazji. Na osteoporozę narażeni są palacze i koneserzy kawy, prowadzący mało aktywny tryb życia. Ostrożne też powinny być osoby drobnej budowy i takie, które już przeszły jakieś złamania.

3 czerwca na parkingu przy Starostwie Powiatowym stanie specjalny autobus w którym za darmo będą wykonywane badania profilaktyczne. Potrwają one od 9 do 16.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię