Derby Wielkopolski pełne dramaturgii

0

Poziomem emocji z tego spotkania można by spokojnie obdzielić kilka innych meczów. Derby Wielkopolski KS AP Poznań – MKS PR URBIS Gniezno kończące sezon 1 ligi piłki ręcznej kobiet czekały na rozstrzygnięcie do ostatnich chwil. Ostatecznie górą okazały się poznanianki, które po dramatycznej końcówce wygrały 33-30. MKS PR URBIS Gniezno kończy sezon na 6 miejscu w tabeli.

Faule, kartki, upomnienia i wykluczenia – tak to spotkanie wyglądało od samego początku. Żadna z drużyn nie odstawiała ani nogi ani ręki, walcząc o każdy centymetr boiska. Wielokrotnie na parkiet upadała faulowana liderka gnieźnianek Jagoda Linkowska, o co po meczu wielkie pretensje miał trener MKS-u Robert Popek. Linkowska mimo agresywnej obrony gospodyń zdobyła 5 bramek. Na parkiecie dzieliła i rządziła jednak zawodniczka KS AP Poznań Magdalena Ziółkowska, która zdobyła imponującą liczbę aż 15 bramek.

Stawka tego spotkania była niesłychanie istotna. MKS po porażce w ubiegłym tygodniu z Jutrzenką Płock musiał ten mecz wygrać, aby zakończyć sezon na podium 1 ligi. Porażka z kolei oznaczała spadek aż na 6 miejsce. Niestety dla gnieźnianek prawdziwy okazał się drugi scenariusz, co drużyna przyjęła z dużym niedosytem. KS AP Poznań wygrywając derby wyprzedzi MKS na samym finiszu rozgrywek i przeskoczył w tabeli na 4 pozycję. Teraz obie drużyny czeka kilka miesięcy przerwy w rozgrywkach. Nowy sezon ruszy w połowie września. (SEK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię