Dlaczego lepiej sprzedawać przez Internet, niż stacjonarnie?

0

Przenoszenie sprzedaży z tradycyjnych kanałów do Internetu to coraz częściej praktykowana przez sklepy metoda. Rozwiązanie to gwarantuje sporo korzyści, zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. Poznaj kilka powodów, dla których przeniesienie sprzedaży na rynek e-commerce to naprawę dobry pomył.

Sprzedaż w Internecie z punktu widzenia kupującego

Badania wskazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości robienia zakupów przez Internet. Jako główne powody wskazują znaczną oszczędność czasu, która jest wynikiem braku konieczności opuszczania czterech ścian oraz szansę na lepszą weryfikacją kupowanych towarów. Zakupy na stronach takich jak https://www.bricomarche.pl/ to znacznie większe możliwości porównania składów dostępnych produktów, co minimalizuje zbędne wydatki i przyczynia się do oszczędności.

Wśród zalet wyróżnić można także to, że w Sieci każdy konsument znajdzie najkorzystniejszą opcję dla siebie, gdyż w kilka chwil jest w stanie zweryfikować ceny na tle konkurencji. Ogromnym plusem jest także to, że można na chłodno i bez emocji sprawdzić, czy dany przedmiot odpowiada naszym standardom, zarówno wizualnym, jak i pod względem budowy, czy składu. Każdą rzecz można zweryfikować w dobrze sobie znanych warunkach, dzięki czemu nie ma mowy o pewnych przekłamaniach, jakie mogą mieć miejsce w stacjonarnych placówkach. Jeśli po namyśle uznamy, że coś nie do końca zaspokaja nasze potrzeby, zgodnie z prawami konsumenta można daną rzecz bez konsekwencji zwrócić lub wymienić.

Sprzedaż w Internecie z punktu widzenia sprzedawcy

Transakcje zawierana przez Internet są wygodne nie tylko dla osób nabywających, ale również samych sprzedawców, gdyż umożliwiają znaczne poszerzenie oferty sprzedażowej i dotarcie do znacznie większej grupy odbiorców. Każdy lokalny biznes można w prosty sposób poszerzyć o zasięg międzynarodowy, co bez udziału Internetu zwyczajnie nie byłoby możliwe. Przekłada się to bezpośrednio na większą sprzedaż i podnosi zyski, dzięki czemu nie tylko nabywcy, ale i sprzedawcy są zadowoleni. 

Wśród licznych zalet warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak płatności bezgotówkowe, które znacząco ułatwiają rozliczenia. Ułatwienia, które powstają w wyniku wprowadzenia do sprzedaży nowych technologii, sprawiają, że klienci czują się bardziej komfortowo i chętniej wracają do danej marki. Ostatnią kwestią, która wskazuje, że dobrze jest wykorzystywać Internet jako kanał sprzedażowy, jest to, że znacznie lepiej sprawdzi się w dobie kryzysu ekonomicznego niż w przypadku sklepów stacjonarnych, z których korzystanie może okazać się utrudnione.

*Artykuł sponsorowany

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię