Do Konina bez przesiadek

2
Pociągi KW wracają na trasę Września - Konin. Fot. M. Siwiński

Koniec z przesiadkami we Wrześni. Zakończył się remont torowiska na trasie do Konina.

Już od niedzieli pociągi Kolei Wielkopolskich wrócą na trasę do Konina i zlikwidowana zostanie na tym odcinku autobusowa komunikacja zastępcza. Dzięki temu podróż skróci się, w zależności od połączenia, o ok. 20 minut.


Mówił dyrektor pionu finansowo-handlowego Kolei Wielkopolskich Krzysztof Ryfa.
Wprowadzany rozkład pociągów jest tymczasowy, bo robotnicy mają jeszcze wiele prac do dokończenia.


Ryfa ma nadzieję, że wszyscy dawni pasażerowie Kolei Wielkopolskich, którzy przesiedli się do samochodów, wrócą do podróży pociągiem.
(mas)

2 KOMENTARZE

  1. Zerknijcie na nowy rozkład jazdy PKP, czas jazdy nic się nie skrócił, ale w niektórych przypadkach wydłużył w porównaniu do pociągów z przed tzw. remontu.

  2. Pociągi jeżdżą to fakt lecz lada moment może dojść do tragedii! Na ulicy Witkowskiej w ogóle to chyba Powidzka znak stopu na wjeździe wyblakły praktycznie nie widoczny chyba rozporządzenie Ministra jasno mówi jakie powinny być znaki!, ponadto sygnalizacja nie działa. W Gutowie Małym brak szlabanów sygnalizacja wyłączona ludzie nie stają na przejedzie tylko przejeżdżają bez oglądania. Gutowo Wielkie to samo sygnalizacja wyłączona szlabany zdemontowane nikt tam nie staje chociaż jest znak stop-u! Uruchomienie tej linii zagraża zdrowi i życiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię