Emocje człowieka BEZ człowieka, czyli nowa wystawa fotografów z Wrześni

0

Aleksandra Szejn, Katarzyna Kuchowicz, Zuzanna Paluszak, Piotr Merda, Piotr Breś i Piotr Nowak zapraszają na wernisaż fotografii zatytułowany”‘Bez”. Projekt zrealizowali pod szyldem Klubu Moment.

Klub ma na koncie projekty fotograficzne takie wernisaże jak “Ślady”, czyli zdjęcia wykonane fotografią otworkową czy “Moment/Gajda” czyli prace nawiązujące do twórczości zmarłego poety Michała Witolda Gajdy.

A oto jak piszą o najnowszym przedsięwzięciu:

Autorzy projektu zmierzyli się z szeroko rozumianymi emocjami, których szukali w najróżniejszych miejscach, które udało im się odszukać, spotkać, w których dane jest im żyć. Przestrzeń publiczna jak i prywatna została przywołana przed obiektyw fotografów, którzy podjęli próbę stworzenia zapisu wielowarstwowych emocji człowieka.

Tytuł – “BEZ” jest wskazówką oraz wspólnym mianownikiem wszystkich powstałych fotografii, które jednak zachowują indywidualność oraz swoją osobistą wrażliwość.
Aleksandra Schoen, Katarzyna Kuchowicz, Zuzanna Paluszak, Piotr Merda, Piotr Breś, Piotr Nowak, w swoich zestawach pokazali emocje człowieka – “BEZ” człowieka.

Od “Milczenia roślin” Aleksandry Schoen, które są jak ludzie, przez surrealistyczną opowieść o istnieniu w zestawie Piotra Bresia -“Linia życia”, czy w odszukanych emocjach, ukrytych w naturze Piotra Merdy, po opowieści stworzone przez Katarzynę Kuchowicz i Piotra Nowaka kończąc na “wyrwanych emocjach” Zuzanny Paluszak, wszędzie jest obecność człowieka i jego emocje, uczucia, ale i jest miejsce na emocje widza, odbiorcy, który w konfrontacji z pracami może podzielić się swoimi, wymienić je, poczuć, przeżyć…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o