Finał XV Święta Teatru na Prowincji (galeria, wideo)

0

Finałowy koncert Święta teatru na prowincji odbył się w piątkowy wieczór. Wśród zaproszonych gości znalazła się poetka Wiesława Kwinto-Koczan, a także dwa zespoły nagrywające piosenki na podstawie jej wierszy – Małżeństwo z Rozsądku oraz Nad Porami Roku.

 

 

Poetka nawiazała tutaj do choroby Roberta Leonharda, który z powodu operacji nie mógł pojawić się osobiście na koncercie, ale przesłał film z pozdrowieniami. Ponadto wszyscy prezentujący się w czasie koncertu śpiewali wspólnie z nim dzięki dostarczonym nagraniom. Usłyszeliśmy m.in. samorządowców (Karola Nowaka, Waldemara Grzegorka, Waldemara Grześkowiaka i ks. Czesława Krolla), uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku, chór Camerata oraz zespół Fuhrberger.

W czasie finałowego koncertu organizatorzy wręczyli upominki osobom zasłużonym dla Święta Teatru na Prowincji.

Mogliśmy też obejrzeć najlepszy spektakl twórców z powiatu wrzesińskiego. Okazała się nim “Królowa śniegu” w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Miś Uszatek”. Nagranie całego spektaklu prezentujemy poniżej. Publikujemy również fragmenty koncertu oraz rozmowę z Wiesławą Kwinto-Koczan. Wszystkie materiały znajdują się także na naszym youtube’owym kanale.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o