Głośne pociągi

6
Niezabezpieczone przejazdy kolejowe na oddanym do użytku odcinku torów Września - Konin. Fot. M. Siwiński

Pociągi między Wrześnią a Koninem do poprawy. Pasażerowie krytykują zmiany.

Po roku wreszcie oddano do użytku fragment trasy kolejowej między Wrześnią a Koninem. Niestety już pierwszego dnia pasażerowie zaczęli narzekać. Najpierw na zbyt długą podróż, o czym pisaliśmy tutaj, a wieczorem zgłosił się do nas pan Bartosz Kulczak z Wrześni, który widzi inny problem i to podwójny.

 

A to wszystko z powodu braku szlabanów i oświetlenia na przejazdach kolejowych. Pociągi zmuszone są zwalniać przed każdym takim niezabezpieczonym przejazdem i używać sygnału dźwiękowego. Jest to najbardziej uciążliwe wieczorami, kiedy pan Bartosz kładzie się spać. Zdecydowanie wcześniej od pozostałych, bo pracę zaczyna o godz. 3 nad ranem. Często klakson lokomotywy powoduje krótszy sen nawet o dwie godziny. Pan Bartosz podpowiada kolejarzom pewne rozwiązanie.

 

O wyjaśnienia w tej sprawie zapytaliśmy pracowników kolei.

Sprawę wyjaśnił dla nas członek zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Wolny.
Wykonawca robót potrzebuje jeszcze czasu na oddanie do użytku tych i innych przejazdów. Priorytetem było wypuszczenie pociągów na tory, którego termin wymuszony był między innymi wygasającą umową Kolei Wielkopolskich z przewoźnikiem autobusowym.


Prosimy zatem uzbroić się w cierpliwość do czasu zakończenia prac. Zbigniew Wolny dodaje, że należy się cieszyć, że we Wrześni nie trzeba już przesiadać się do autobusu.

(mas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KarolaAsiaJadźkajjjjohn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wasyl
Gość
Wasyl

Pociągi poszły lecz nie zakończono prac! Puszczono ruch lecz sygnalizacja jest wyłączna oraz zdemontowane szlabany. Nie powinno w takiej sytuacji dojść do wznowienia ruchu. Prawda jest taka że obecnie to gorzej działa niz przed remontem. Kwestia bezpieczeństwa w ogóle nie jest zachowana.

john
Gość
john

Trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że jest gorzej jak przed remontem, ale wolę te pociągi niż te autobusy.

jjj
Gość
jjj

czyli ….. nawet kosztem życia innych ludzi?? Nie powinni TORPOL-owi zapłaci ! Ponadto powinien zapłacić kary za nie wywiązanie sie z umowy

Jadźka
Gość
Jadźka

To chore, ludzie na osiedlu Kutrzeby nie śpią w nocy bo ciągle jest sygnał klaksonu pociągu. Nie mówiąc juz o tym jakie to niebezpieczne dla nadjezdzajacych aut!!! Ludzie pomyślcie zanim puścicie jakiś niby wyremontowany odcinek.

Asia
Gość
Asia

Nie da się na tej ulicy żyć, pociągi są strasznie uciążliwe. Budzę się za każdym razem gdy przejeżdża pociąg. Jest to strasznie uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu!! Nie wiem jak można było do czegoś takiego dopuścić!!

Karola
Gość
Karola

Jadźka pisze, że ludzie przy Kutrzeby nie śpią, a co mają powiedzieć osoby mieszkające przy Sokołowskiej? Przecież tu idzie na głowę dostać!!!!