Gmina zrezygnowała z dowozu uczniów. – Ale dlaczego?! – pyta radna

1
Ewa Zgolińska zakwestionowała dane przygotowane przez referat oświaty. - Są nierzetelne - doszła do wniosku

Miało być taniej, ale czy jest? Gmina Kołaczkowo zrezygnowała z dowozów uczniów do szkół na rzecz prywatnej firmy.
– Stracimy na tym – uważa radna Ewa Zgolińska.
Kwestionuje ona wyliczenia referatu oświaty. Jej zdaniem zostały one zawyżone, bo uwzględniały zatrudnienie jednego z kierowców na pełen etat. Niedawno przeszedł on jednak na emeryturę. Drugi był zatrudniony na umowę zlecenie.

 
– mówi radna z Borzykowa.
Wójt Teresa Waszak zapewnia, że wyliczenia zostały wykonane rzetelnie. Wynika z nich, że koszt dowozów zmniejszy się o około 100 tys. zł rocznie.

 
Gminne autokary najprawdopodobniej zostaną sprzedane. Ich nabyciem zainteresowana jest firma, która obecnie realizuje dowozy uczniów do szkół. W razie sfinalizowania transakcji ma ona zaproponować pracę dotychczasowym kierowcom. (tos)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dojeżdżający Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dojeżdżający
Gość
Dojeżdżający

I pewnie to Wa-Ma będzie dostawać kasę za dowód? XD Za PKS, który był horrendalnie drogi droga z Kołaczkowa do Wrześni wynosiła 14km a bilet miesięczny to był koszt (w najdroższym przypadku) 160zł. Wa-Ma jest taką super firmą, że Kołaczkowo z Wrześni odpłynęło i dystans wynosi już 16 km a bilet miesięczny kosztuje… 300 zł! Tak moi drodzy, 300 zł! Mowa o bilecie 100%. Uczniowski ze zniżką “51%” kosztuje 180 zł. Nie wiadomo co to za magia… pozdrawiam ukraińskich kierowców Wa-ma. Szkoda, że dogadać się z wami nie idzie i generalnie samemu trzeba szukać miejscowości na wyświetlaczu by jakoś zasygnalizować… Czytaj więcej »