Gmina Miłosław weszła w spór sądowy z mieszkańcami wsi Skotniki

2
Gmina zdecydowała się na sądowe rozwiązanie sporu z mieszkańcami Skotnik Fot. Andrzej Górczyński

Rada miejska w Miłosławiu po raz kolejny pochyliła się nad sprawą zniżek w opłatach za śmieci dla mieszkańców wsi Skotniki, którzy w 1994 roku zgodzili się na wybudowanie na swoim terenie składowiska odpadów i w zamian za to byli z tych opłat zwolnieni.
Rada najpierw w styczniu ub. roku, a potem w lipcu nie zgodziła się na obniżkę opłat dla mieszkańców Skotnik, a teraz ich skargę na te uchwały zdecydowała się przekazać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 8 radnych klubu Razem dla Gminy Miłosław było za taką decyzją, 4 radnych opozycji było przeciw – o czym informuje Dawid Strzelczyk, przewodniczący rady.

Rada miejska w Miłosławiu uchwaliła więc co następuje:

Teraz o tym, kto ma rację w tym sporze pomiędzy gminą Miłosław a mieszkańcami Skotnik, w sprawie opłat za wywóz śmieci, zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny.

AG

 

2 KOMENTARZE

  1. Na Redaktora z konkurencji nie ma co liczyć.. Może Państwo zajmiecie się tematem organizacji sylwestrowego pokazu fajerwerków na rynku? Bo z tego co było widać to fajerwerki odpalali pracownicy Gminy ? Czy mają do tego stosowne uprawnienia i kwalifikacje? Czy nie powinna tego robić wyspecjalizowana firma która bierze za to odpowiedzialność? Kogo decyzja pracownicy Gminy wykonywali te czynności ? I czy nie jest to przypadkiem sprawa którą powinien ktoś się zająć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię