Gniezno badmintonową stolicą Polski!

0

W miniony weekend w Gnieźnie odbyły się 55. Mistrzostwa Polski w badmintonie. Rywalizacja przyciągnęła na trybuny sporą liczbę kibiców. Mogli oni na żywo obserwować zmagania najlepszych polskich zawodników, mających niekiedy za sobą olimpijskie starty.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach (singiel kobiet i mężczyzn, debel kobiet i mężczyzn oraz mikst). Indywidualnymi mistrzami Polski zostali Kamila Augustyn i Adrian Dziółko. Rywalizację w deblu kobiet zwyciężyły siostry Agnieszka i Aneta Wojtkowskie, a wśród mężczyzn najlepsi okazali się faworyci Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Tytuł mistrzów Polski w konkurencji mieszanej wywalczył z kolei duet Agnieszka Wojtkowska i Paweł Pietryja.

Gniezno po raz pierwszy w historii zorganizowało imprezę rangi mistrzostw Polski w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu. Zarówno zawodnicy jak i władze związku byli pod wrażeniem nowej hali, oddanej do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. Miasto stara się teraz o organizację kolejnej dużej imprezy w badmintonie – Mistrzostw Europy do lat 17. Miałyby się one odbyć w pierwszej stolicy Polski na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię