Gniezno-Jarocin – reaktywacja połączeń kolejowych przesunięta

0

Nie będzie planowanej na czerwiec reaktywacji połączeń kolejowych pomiędzy Gnieznem i Jarocinem.

W rozkładzie jazdy, który miał obowiązywać od 11 czerwca wstępnie zaplanowano siedem par pociągów między Gnieznem i Jarocinem oraz jedną parę pociągów na odcinku Gniezno-Września. W ostatnich miesiącach trwały intensywne prace nad przejęciem wspomnianej linii kolejowej przez samorządowego przewoźnika Koleje Wielkopolskie.

Jednak jak informuje branżowy portal Rynek Kolejowy, połączenia zostały wycofane z planowanego rozkładu jazdy. Jak wspomina wicemarszałek Wojciech Jankowiak, powodem jest nie wystarczające przygotowanie linii do obsługi pociągów pasażerskich. Planowana reaktywacja połączeń została przesunięta na grudzień.

Obecnie między Wrześnią a Gnieznem trwają prace na torze numer 2 polegające na częściowej wymianie podkładów i szyn. Zakończenie jest planowane na czerwiec obecnego roku. Natomiast w kwietniu rozpoczną się roboty na torze nr 1, które mają zostać ukończone w czerwcu przyszłego roku. Tory będą wymienione na około 23 kilometrach. W planach jest również przebudowa peronów na przystankach: Marzenin, Czerniejewo, Gębarzewo i Żydowo.

Do tematu z pewnością będziemy powracać.