Goście z epoki baroku na balu w Orzechowie

0
Zwyciężcy konkursu na balowe przebranie Fot. Ewa Staniszewska

W Orzechowie odbył się trzeci Bal Noworoczny, a drugi juz kostiumowy. Jego organizatorami byli: Koło PZERiI i Koło Gospodyń Wiejskich w Orzechowie.
Na tegoroczny bal przybyło znacznie więcej osób, które włożyły kostiumy niż w zeszłym roku. Furorę zrobili Państwo Piechoccy, którzy wystąpili w dworskich strojach z epoki baroku. Oprócz tańców były także wspólne zabawy i śpiewy. Dla lepszego zintegrowania uczestników balu odbył się walczyk „numerkowy”. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali kotyliony z wypisanymi numerami. Każdy z numerów powtarzał się dwa razy. Zabawa polegała na tym, by walczyka zatańczyły pary z tymi samymi numerami. Był też taniec na gazetach, do którego wykorzystane zostały wychodzące w powiecie wrzesińskim dwa tygodniki i miesięcznik. Podczas tego konkursu emocje rosły w miarę składania gazety. W końcu panowie wzięli swe partnerki na ręce, by móc tańczyć nie schodząc z coraz to mniejszej powierzchni gazety.
Publiczność gromkimi brawami oceniła, że najlepiej w tym tańcu wypadła para z Wrześni. Z wielkim zapałem cała sala śpiewała znaną piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka” wydając na przemian odgłosy ulubionych zwierząt. Okazało się, że znana piosenka zaśpiewana przez: „koty”, „psy”, „konie”, „dziki”….. brzmi jeszcze zabawniej. Bawiąc się tak znakomicie nikt nie spieszył się do domu, wszyscy chcieli jeszcze i jeszcze. Jednak przyszedł kres, a to oznaczało, że… kolejny taki bal już za rok.

AG

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię