Hala nowa i gotowa na przyjęcie uczniów

0
SONY DSC

Dzisiaj o godz 10:00 w Orzechowie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Od poniedziałku hala będzie służyć dzieciom i młodzieży szkoły podstawowej oraz mieszkańcom Orzechowa i okolic.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, t.j. obaj starostowie: Dionizy Jaśniewicz i Waldemar Grzegorek, władze gminy Miłosław z burmistrzem Zbigniewem Skikiewiczem na czele, urzędnicy odpowiedzialni za budowę Centrum Dydaktyczno-Sportowego, przewodniczący rady Hubert Gruszczyński, radni gminy Miłosław, przedstawiciele wojewódzkich władz oświatowych i co najważniejsze dzieci i młodzież szkolna wraz ze swymi opiekunami. Dzieci były zachwycone, bo większość z nich w tak dużej hali sportowej jeszcze nie była. Sama uroczystość przebiegała nadzwyczaj sprawnie. Okolicznościowe przemówienia, poświęcenie obiektu i podziękowania wypełniły jedną jej część. Druga była zupełnie inna, można powiedzieć artystyczno-sportowa. Wypełniły ją pokazy tańca, piłkarskiej żonglerki i konkurs skoku wzwyż, w którym wystąpiło pięcioro młodych skoczków prowadzonych przez Romana Chojnackiego, nauczyciela wf-u z Czeszewa, a wśród nich Mistrz Polski młodzików – Bartosz Kowalski z Orzechowa. Podczas tego konkursu Samanta Wajnert z Pyzdr ustanowiła swój rekord życiowy wynikiem 160 cm, a Bartosz skoczył 190 cm.

Więcej o tym wyjątkowym dla społeczności Orzechowa dniu w najbliższym wydaniu Gazety radio Września oraz w sobotnim Magazynie Sportowym na antenie Radia Września, kilka minut po godz. 10:00.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię