Hubertus w Lisiakach (galeria)

3

Koło łowieckie nr 70 Lis z Nekli rozpoczęło sezon polowań zbiorowych. Królem niedzielnego hubertowskiego polowania, które odbyło się w lasach pyzdrskich został  Maciej Budziszewski. 

Sezon zbiorówek rozpoczyna się zawsze na początku listopada w okolicach dnia św. Huberta patrona myśliwych. Tradycją jest, że na pierwszym polowaniu tzw. hubertusie wyłaniany jest król. Zostaje nim myśliwy, który ustrzelił najgrubszego zwierza.

W niedzielę św. Huberta nie darzył. Choć w polowaniu brało udział 24 myśliwych (w tym dwie diany), 4 naganiaczy i 6 psów, udało upolować się tylko jedną sztukę – cielaka, czyli młodego jelenia.
Więcej w piątek w bezpłatnej “Gazecie Radio Września”.

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimanonimkaAvatar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kolezanko,na każdym polowaniu wylaniany jest król,nie tylko na Hubertusie…pozdrawiam,

anonimka
Gość
anonimka

Martwe zwierze ,zakrwawione,otoczone grupą niby ludzi,tylko jacy to ludzie,jeśli są zdolni do zabijania bezbronnych zwierząt!?

Anonim
Gość
Anonim

Koleżanko, sądząc po Twojej wypowiedzi lepiej jakby te “bezbronne zwierzęta” w nadmiarze umierały z głodu i wychłodzenia zimą? Życie nie polega na głaskaniu kucyków pony. Po to w lasach działają ludzie wykształceni w dziedzinie ekologi żeby wszystko funkcjonowało prawidłowo.
Gwoli przypomnienia aktywista to nie ekolog. Nie mylmy pojęć.