Im więcej ludzi, tym więcej zagrożeń. Gmina Września liderem statystyki

2
Strażacki rok na antenie Radia Września podsumował zastępca komendanta st. bryg. Damian Jankowiak

Września najniebezpieczniejszą gminą w powiecie – tak wynika ze strażackich statystyk. W ubiegłym roku doszło na jej terenie do 473 zdarzeń.
Dla porównania, w gminie Pyzdry tylko do 55.
– Decydującym kryterium jest gęstość zaludnienia – mówi zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Damian Jankowiak.

 
Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Najbardziej nietypową interwencję podjęli w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to pośpieszyli z pomocą operatorowi dźwigu.

 
Temat działalności Komendy Powiatowej PSP podjęliśmy w dzisiejszym Gościńcu Radia Września. (tos)

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekMieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Mam pytanie do pana Jankowiaka , wiem , że pojazd uprzywilejowany powinien miec włączone sygnały dźwiękowe i świetlne ale czy sygnały dźwiękowe o godzinie 4,5,6 rano czy o 23 ,24 wieczorem muszą być włączane, o zmroku bardzo dobrze widoczny jest pojazd z włączonymi sygnałami świetlnymi.

Marek
Gość
Marek

Muszą być włączone bo to nie są pojazdy którymi jeździ się dla przyjemności tylko dla ratowania życia. A jak będzie osoba niewidoma szła? to jest sygnał ostrzegawczy im wcześniej inni uczestnicy ruchu go zauważą tym lepiej. Tak syreny OSP też muszą wyć w nocy bo to ludzie którzy normalnie pracują ruszają z dobroci serca i poczucia obowiązku by ratować innych ludzi a narażać własne. Prędzej należy zadać pytanie mieszkańcom gminy, powiatu, państwa czy niektórym na prawdę tak śpieszno na drugi świat że nie zważają na zagrożenia? że ludzie nie myślą o bezpieczeństwie? należałoby podzielić zdarzenia jeszcze ze względu na wine… Czytaj więcej »