Im więcej ludzi, tym więcej zagrożeń. Gmina Września liderem statystyki

3
Strażacki rok na antenie Radia Września podsumował zastępca komendanta st. bryg. Damian Jankowiak

Września najniebezpieczniejszą gminą w powiecie – tak wynika ze strażackich statystyk. W ubiegłym roku doszło na jej terenie do 473 zdarzeń.
Dla porównania, w gminie Pyzdry tylko do 55.
– Decydującym kryterium jest gęstość zaludnienia – mówi zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Damian Jankowiak.

 
Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Najbardziej nietypową interwencję podjęli w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to pośpieszyli z pomocą operatorowi dźwigu.

 
Temat działalności Komendy Powiatowej PSP podjęliśmy w dzisiejszym Gościńcu Radia Września. (tos)

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MieszkaniecMarekMieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Mam pytanie do pana Jankowiaka , wiem , że pojazd uprzywilejowany powinien miec włączone sygnały dźwiękowe i świetlne ale czy sygnały dźwiękowe o godzinie 4,5,6 rano czy o 23 ,24 wieczorem muszą być włączane, o zmroku bardzo dobrze widoczny jest pojazd z włączonymi sygnałami świetlnymi.

Marek
Gość
Marek

Muszą być włączone bo to nie są pojazdy którymi jeździ się dla przyjemności tylko dla ratowania życia. A jak będzie osoba niewidoma szła? to jest sygnał ostrzegawczy im wcześniej inni uczestnicy ruchu go zauważą tym lepiej. Tak syreny OSP też muszą wyć w nocy bo to ludzie którzy normalnie pracują ruszają z dobroci serca i poczucia obowiązku by ratować innych ludzi a narażać własne. Prędzej należy zadać pytanie mieszkańcom gminy, powiatu, państwa czy niektórym na prawdę tak śpieszno na drugi świat że nie zważają na zagrożenia? że ludzie nie myślą o bezpieczeństwie? należałoby podzielić zdarzenia jeszcze ze względu na wine… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dzięki panie Szternel za podjęcie tematu i odpowiedź Pana Jankowiaka. Można by zmienić prawo w PL, w całej Europie (dużo podróżuje) pojazdy uprzywilejowane poruszają się tylko na ;kogutach; a zbliżając się do skrzyżowań lub gdy ruch jest większy włączają sygnały dźwiękowe. Ale skoro podjął Pan ten temat , może zainteresuje Pana inny , mianowicie pojazdy jednośladowe , ryk silników, bezsensowne przegazówki wariacka jazda po mieście. Może zapyta sie Pan komendanta policji , co oni robią w tym kierunku, kto dopuszcza do ruchu tak toczące motoru. Pojazd samochodowy z uszkodzonym tłumikiem z automatycznym ma wstrzymany dowód rejestracyjny, mandat a może i… Czytaj więcej »