Inspekcja potwierdza salmonellę w mleku

4
Fot. www.gis.gov.pl

Powiatowy Lekarz Weterynarii wstrzymuje do odwołania produkcję mleka w proszku we wrzesińskiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Przypomnijmy, że po tym jak sanepid z Mogilna wykrył w tym produkcie podczas rutynowej kontroli bakterie salmonelli, próbki mleka bezpośrednio z mleczarni pobrali przedstawiciele Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzisiaj poznaliśmy wyniki – mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii Romuald Juściński.

Dodajmy, że wrzesińska spółdzielnia produkowała miesięcznie od 5 do 6 ton mleka w proszku. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że produkt można zwracać do sklepów, w których został kupiony. Apeluje, aby pod żadnym pozorem go nie spożywać.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DonalDarekOlaAla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ala
Gość
Ala

Juscinski to dopiero zauważył gdy cała Polska huczy od salmoneli w mleczarni.. Dobry dowcip. Pora na zmiany z konsekwencjami dla zarządu mleczarni i odpowiedzialność karną oraz dla weterynarza

Ola
Gość
Ola

Jak można było do tego dopuścić a jeszcze prezes w radiu zapewniał ze to nie u nich na zakładzie.powinni poniesc karę.

Darek
Gość
Darek

Gdzie jest tzw Rada Nadzorcza w Mleczarni czy nadal tylko myśli o podwyżkach za mleko z…salmonelom. Pora na wejście z urzędu mocnych organów a nie miejscowych przytakiwaczy

Donal
Gość
Donal

A co na to “maślany Roman” ?