Inspekcja potwierdza salmonellę w mleku

4
Fot. www.gis.gov.pl

Powiatowy Lekarz Weterynarii wstrzymuje do odwołania produkcję mleka w proszku we wrzesińskiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Przypomnijmy, że po tym jak sanepid z Mogilna wykrył w tym produkcie podczas rutynowej kontroli bakterie salmonelli, próbki mleka bezpośrednio z mleczarni pobrali przedstawiciele Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzisiaj poznaliśmy wyniki – mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii Romuald Juściński.

Dodajmy, że wrzesińska spółdzielnia produkowała miesięcznie od 5 do 6 ton mleka w proszku. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że produkt można zwracać do sklepów, w których został kupiony. Apeluje, aby pod żadnym pozorem go nie spożywać.

4 KOMENTARZE

  1. Juscinski to dopiero zauważył gdy cała Polska huczy od salmoneli w mleczarni.. Dobry dowcip. Pora na zmiany z konsekwencjami dla zarządu mleczarni i odpowiedzialność karną oraz dla weterynarza

  2. Jak można było do tego dopuścić a jeszcze prezes w radiu zapewniał ze to nie u nich na zakładzie.powinni poniesc karę.

  3. Gdzie jest tzw Rada Nadzorcza w Mleczarni czy nadal tylko myśli o podwyżkach za mleko z…salmonelom. Pora na wejście z urzędu mocnych organów a nie miejscowych przytakiwaczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię