Inwestycje w Sokolnikach jeszcze nie ruszyły, a już dzielą (galeria)

0
Danuta Grabowska znajduje się w mało komfortowej sytuacji. Jest przewodniczącą rady gminy i mieszkanką Sokolnik. Podtekstów nie uniknie. Michał Stefański tego problemu nie ma

Budowa sali gimnastycznej i przedszkola w Sokolnikach zagrożone? Takie wrażenie można było odnieść podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Gminy w Kołaczkowie (27 maja).
Rajcy dyskutowali o planie sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych prowadzonych przez gminę. Przyjęli go w formie zaproponowanej przez wójt Teresę Waszak, która jednak wywołała sporo emocji. Jerzy Woś np. kwestionował inwestycję planowaną w Sokolnikach.

Od głosu wstrzymało się jeszcze dwóch innych radnych. Ich postawy nie rozumiała przewodnicząca rady gminy Danuta Grabowska, prywatnie mieszkanka Sokolnik.

Wójt Teresa Waszak przypominała jednak, że nie kto inny, jak właśnie radni – tyle że poprzedniej kadencji – zaproponowali realizację inwestycji w Sokolnikach.

Dokumentacja ma być gotowa do końca czerwca. Tego, co się z nią stanie jeszcze nie wiadomo.

Choć radni widzą potrzebę zrealizowania inwestycji, to przerażają ich koszty. Obie budowy mogą pochłonąć nawet 10 mln zł, co obciążałoby budżet gminy na kilka następnych lat. (tos)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię