Jak przetrwać wielogodzinną podróż w busie?

0

Podróżowanie autobusem lub busem jest bardzo popularne. Wyjeżdżamy na wczasy, do pracy, do rodziny. Wielogodzinna podróż busem może być naprawdę męcząca i uciążliwa. Aby nie stała się dla nas koszmarnym wspomnieniem, musimy zadbać o kilka aspektów podróży. W jaki sposób się do niej przygotować? Jak ją przetrwać? To wcale nie jest takie trudne!

Na dobry początek

Przede wszystkim musimy zapewnić sobie prowiant i wodę lub ciepły napój. Nie każdy bus oferuje barek, a postoje nie zawsze są w oczekiwanej przez nas chwili, więc jedzenie i picie jest konieczne dla naszego dobrego samopoczucia w czasie podróży. Pamiętajmy też, że sklepy usytuowane na stacjach benzynowych przy autostradach oferują dużo droższe produkty, a ich wybór jest ograniczony. Własne zapasy niewątpliwie zwiększy nasz komfort w trakcie wielogodzinnej podróży.

Najlepszym prowiantem będą przygotowane wcześniej kanapki, do których warto użyć takich produktów, które nie psują się zbyt szybko. W busie będzie na pewno ciepło, więc na przykład wędlina po kilkunastu godzinach może nie nadawać się już do jedzenia.

Czysto i przyjemnie

Ważną sprawą w trakcie podróży będzie również higiena. Toalety na postojach bywają czasem w bardzo złym stanie, więc dla własnego komfortu warto zaopatrzyć się w zakupione w drogerii wilgotne chusteczki. Nie zapomnijmy także o zapasie jednorazowych chusteczek higienicznych które przydadzą się w wielu sytuacjach. Można też zabrać rolkę papieru toaletowego lub ręcznika papierowego, co na pewno przyda się w awaryjnych sytuacjach.

Prawie jak w domu

Bus nie ma szans konkurować komfortem snu i wypoczynku z naszym własnym łóżkiem. Ale możemy zapewnić sobie maksymalną wygodę w fotelu, w którym spędzimy wielogodzinną podróż. Jeśli będziemy podróżować całą noc, weźmy ze sobą małą poduszkę, a nawet koc z polaru. Takie przygotowanie na pewno zwiększy komfort naszej podróży oraz zapobiegnie wychłodzeniu, które może wystąpić przy włączonej klimatyzacji.

Możemy też wziąć ze sobą parę ciepłych skarpet. Mimo, że busy są ogrzewane, w nocy może być nam chłodno. Zwłaszcza podczas snu. Warto również zabrać kapcie, dzięki którym po zdjęciu butów nie będziemy musieli położyć stóp na chłodnej podłodze busa.

By czas minął szybciej

Mimo, że widoki za oknem mogą nas ciekawić, to prędzej czy później zaczniemy szukać innego zajęcia. Warto więc zadbać o coś do czytania, krzyżówkę, ulubioną muzykę, czy film w smartfonie lub na tablecie. Pamiętajmy jednak o ograniczeniach baterii naszego sprzętu. Prawdopodobnie smartfon nie będzie w stanie podołać wielu godzinom wyświetlania filmów.

Pamiętajmy o zabraniu ze sobą ładowarki. Będzie ona przydatna, choć tylko nieliczne busy posiadają gniazdka elektryczne przy fotelach, więc najlepiej samemu zadbać o ewentualne ładowanie sprzętu. Rozwiązaniem jest użycie power banku, który naładowany jeszcze w domu, w podróży dostarczy nam potrzebnej energii elektrycznej.

Szukasz sprawdzonego przewoźnika, z wieloletnim doświadczeniem? Sprawdź na: http://busy-express.pl/

*Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię