Jak skonsolidować kredyty?

0

Jednym z produktów bankowych, który cieszy się rosnącą popularnością, jest kredyt konsolidacyjny. Poleca się go szczególnie osobom z większą ilością zobowiązań finansowych, którym coraz trudniej jest je regulować. Dzięki konsolidacji łączy się dotychczasowe kredyty, wydłuża okres spłaty i zmniejsza wysokość comiesięcznych rat.

Jeżeli raty zobowiązań, które musimy co miesiąc regulować, przerastają nasze możliwości finansowe, powinniśmy pomyśleć o złożeniu wniosku o kredyt konsolidacyjny. Dzięki połączeniu wielu pożyczek i wydłużeniu okresu kredytowania, obniżamy koszty obsługi zobowiązania i uzyskujemy niższą ratę.

Co ważne, kredyt konsolidacyjny to także możliwość otrzymania dodatkowych środków finansowych. Firmy pożyczkowe mogą je przekazać na nasz rachunek bankowy, bądź wypłacić je w gotówce. Kwota ta zostaje wliczona w nowo powstały kredyt i może być wydana na dowolnie wybrany przez nas cel.

    1. Na co zwrócić uwagę przy konsolidacji kredytów?

Kredyt konsolidacyjny to ułatwienie codziennego życia i odciążenie bieżącego budżetu domowego. Od momentu uruchomienia kredytu musimy pamiętać tylko o jednej racie w jednym banku. Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, odczuwają realną ulgę, gdy nie muszą już co miesiąc odbierać telefonów windykatorów z różnych instytucji finansowych. Najlepsze kredyty konsolidacyjne powodują, że ułatwiamy sobie życie i zyskujemy oddech od kłopotów finansowych.

Powszechnie jednak wiadomo, że banki i firmy pożyczkowe mają przede wszystkim zarabiać na swojej działalności. Konsolidacja jest dla banków atrakcyjna, ponieważ do każdej raty doliczone są odsetki oraz koszty udzielenia kredytu. Składają się one na dodatkową sumę stanowiącą zysk dla banku, bądź firmy pożyczkowej.

    1. Ile rat kredytu?

Najprościej mówiąc, im więcej rat kredytu, tym więcej zapłacimy odsetek oraz wyższa będzie całość zobowiązania wynikającego z konsolidacji. Choć dzięki niej zyskujemy możliwość wyjścia z pętli zadłużenia, należy zawsze dokładne przeanalizować, ile łącznie będzie nas to kosztować.

Być może nie warto korzystać z maksymalnego okresu kredytowania i choć rata będzie nieco wyższa, to poskutkuje niższą całkowitą kwotą do zapłaty. Zawsze więc trzeba to sprawdzić i zastanowić się nad wyborem najkorzystniejszego z dostępnych dla nas rozwiązań.

    1. Pomoc w wyborze kredytu

Najlepsze kredyty konsolidacyjne to takie, które ułatwią nam codzienne życie i nie będą stanowiły długofalowo nadmiernego obciążenia finansowego. Pomoc w ich wyborze znajdziemy u profesjonalnego doradcy kredytowego.

HABZA Finanse to gwarancja wsparcia merytorycznego na każdym etapie postępowania, aż do dnia spłaty ostatniej raty kredytu konsolidacyjnego. Negocjacje prowadzone są przez nas na szczeblu decyzyjnym, więc nie narażamy Klientów na ryzyko odmowy. Jesteśmy specjalistami od trudnych finansów.

HABZA Finanse posiada wysoki wskaźnik skuteczności i proponuje najdłuższy na rynku okres kredytowania. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub jednego z biur kredytowych. Wspólnie z Tobą wybierzemy najlepsze kredyty konsolidacyjne.

*Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię