Jak zamówić kuriera do domu?

0

Coraz częściej robimy zakupy, korzystając z tego, co mają do zaoferowania sklepy internetowe. Czasem jednak sami też coś musimy nadać. Najlepszy, najwygodniejszy sposób to zamówienie kuriera do domu. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliśmy, powinniśmy zacząć!

E-commerce rządzi!

Rynek e-commerce zyskał na znaczeniu w ostatnich latach, rozrastając się do ogromnych rozmiarów. Już nie tylko duże firmy dzielą tu i rządzą, bo również małe podmioty znajdują swoją niszę, dzięki czemu mogą się utrzymać, ale i nierzadko rozwinąć swoją działalność. E-commerce to jednak nie tylko sklepy online, bo do tej grupy zaliczymy wystawianie przedmiotów na sprzedaż w różnych portalach transakcyjnych. Oczywiście, jest tu wiele firm, ale też osoby prywatne. Nie wiedzą one czasem jak najkorzystniej wysłać paczkę, decydując się na usługi poczty polskiej. Tymczasem można to zrobić naprawdę w sposób łatwy i bardzo szybki, zamawiając kuriera do domu.

Zamawiamy kuriera – jak to zrobić?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak nadać przesyłkę kurierem, wiedzmy, że nie ma w tym wielkiej filozofii. Najłatwiej to zrobić, korzystając ze specjalnego formularza na stronie firmy kurierskiej. Cała procedura nie zajmuje dużo czasu, trwa nie więcej niż 5 minut. Musimy mieć oczywiście dane adresowe odbiorcy, a i też dobrze jak podamy jego numer telefonu. Potrzebna jest także drukarka, by wydrukować list przewozowy. Co do płatności, to najlepiej przelać środki na konto firmy przewozowej. Jeśli zaś nie mamy konta bądź nie chcemy w ten sposób płacić, możemy to zrobić przy odbiorze paczki przez kuriera.

W zależności od firmy formularz wysyłki jest bardziej bądź mniej intuicyjny. Wspaniale to zostało przemyślane na stronie InPost, gdzie najpierw obliczamy koszt przesyłki, by sprawdzić, czy nam się to opłaca (wpisując rodzaj usługi: kurier lub paczkomat, wybierając rozmiar przesyłki i ewentualnie ubezpieczenie paczki, ale nie jest to obowiązkowe). Po wprowadzeniu tych kilku informacji w pola formularza otrzymujemy koszt wysyłki i możemy przystać na warunki bądź zrezygnować.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Wiemy już jak nadać przesyłkę kurierską, lecz również istotne jest też to, aby paczka, którą wysyłamy, była odpowiednio przygotowana. Kurier do domu to niezwykle wygodne rozwiązanie dla każdego. Ogromną zaletą jest też to, że cała procedura odbywa się niezwykle szybko, lecz musimy się również do tego przyłożyć, aby kurier mógł od razu, bez zbędnej zwłoki, odebrać od nas przesyłkę. Najważniejsze więc, aby była ona należycie zabezpieczona, szczególnie jak nadajemy delikatne przedmioty.

Nie mogą one w środku leżeć luzem, bo istnieje ryzyko, że zostaną uszkodzone. Dotyczy to szczególnie produktów szklanych czy elektroniki, ważne więc, by paczka była odpowiednio wypełniona. Sprawdza się tu folia bąbelkowa, ale też wiolina czy nawet papier. Pudełko powinno być wykonane z odpowiednio grubego materiału, najlepiej z trójwarstwowej tektury falistej. Wytrzymają nie tylko transport i sortowanie, ale i ewentualne upadki z mniejszych wysokości.

Warto skorzystać z tej wygodnej możliwością, jaką jest zamówienie kuriera, lecz nim to zrobimy, pamiętajmy, aby wybrać sprawdzoną firmę. Jedną z nich jest bez wątpienia InPost. Z drugiej strony, jeśli chcemy, aby nasza paczka dotarła bez szwanku do adresata, postarajmy się ją odpowiednio zabezpieczyć. Tak naprawdę nie zajmuje to dużo czasu, więc warto poświęcić tych kilka chwil.

*Artykuł sponsorowany