Jakie korzyści przyniesie Ci profesjonalne pozycjonowanie?

0

Istnieje kilka sposobów na pokazanie Twojej marki światu, jednak żadna nie jest tak skuteczna i wymierna jak pozycjonowanie e-commerce. Dzięki niemu jesteś w stanie dotrzeć do wielu klientów z praktycznego każdego miejsca na Ziemi. To tylko jedna z zalet. Pozycjonowanie sklepu to nieograniczone korzyści.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – audyt SEO

Kiedy pozycjonujesz swoją markę, najpierw musisz zrozumieć krajobraz rynkowy, który obejmuje konkurencję i oczywiście odbiorców. Określając stanowisko, które chcesz zająć, musisz uzyskać głębokie zrozumienie swoich docelowych odbiorców, dzięki czemu masz krystalicznie jasne, czego chcą, czego nie chcą, czego pragną i czego się boją. Ten proces umożliwia zrozumienie odbiorców, z którego możesz korzystać podczas rozwoju całej marki. Im więcej wiesz o swoich odbiorcach, tym lepiej możesz im służyć. Aby to zrobić będzie potrzebny wstępny audyt SEO. Jest to analiza twojej strony internetowej. Na jej podstawie możesz później wdrożyć konieczne aktualizacje oraz poprawki, które ułatwią klientom nawigację oraz szybkość robienia zakupów.

Pozycjonowanie lokalne czy pozycjonowanie szerokie? 

Zanim zdecydujesz się na pozycjonowanie sklepu, musisz wybrać, do kogo chcesz dotrzeć przy pomocy dostępnych narzędzi. Agencja Widoczni.com oferuje zarówno pozycjonowanie lokalne, jak i pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie lokalne, które można określić również jako pozycjonowanie regionalne, to usługa dedykowana dla firm, które chcą mieć kompleksową widoczność w wynikach lokalnych dla wszystkich miejscowości w kraju lub/i promować swoją ofertę nawet za pomocą kilkuset fraz jednocześnie.

Decydując się na pozycjonowanie sklepów internetowych, możesz również wybrać wariant szeroki. Jest to najbardziej zaawansowany tryb pozycjonowania. Na czym ono polega? Pozycjonowanie sklepu szerokie obejmuje wiele rozbudowanych oraz szczegółowych fraz, dzięki którym klient otrzyma precyzyjne informacje na temat tego, czego akurat w danej chwili szuka. Użytkownik ma zostać odesłany na konkretną podstronę, na której znajdują się przydatne dla niego informacje. 

Kampania Google Ads – zareklamuj się w Internecie

Agencja Widoczni.com przeprowadza również kampanie Google Ads. Dzięki nim możesz zwiększyć zasięgi swojego sklepu internetowego, poszerzyć grono klientów i zwiększyć sprzedaż. Tego rodzaju działania mogą przybierać różne formy. Kampania Google Ads to nie tylko wykupienie płatnych reklam w wyszukiwarce, ale także prezentacja produktu w wyszukiwarce, kampanie video na YouTube czy wpisy na stronach partnerskich Google. Pozycjonowanie sklepu internetowego połączone z reklamą w Google Ads przyniesie dwa razy większe korzyści. 

Pozycjonowanie sklepu internetowego – zostaw w tyle konkurencję

Pozycjonowanie sklepów internetowych ma na celu wybicie się wśród konkurencji. To jedna z najważniejszych zalet pozycjonowania marki. Obecnie, dzięki globalizacji użytkownicy mogą kupować produkty i korzystać z usług z całego świata. Konkurencja nie czai się wyłącznie za rogiem. Pozycjonowanie sklepów ma za zadanie wyróżnić Cię na tle rywali z całego świata. Już teraz są bombardowani tysiącami wiadomości marketingowych dziennie. Jeśli wprowadzasz na rynek markę oferującą więcej tego samego, nie dodajesz wartości, tylko przyczyniasz się do szumu na rynku. Kiedy skutecznie pozycjonujesz swoją markę, domyślnie oferujesz odbiorcom coś innego. 

Pozycjonowanie e-commerce – najważniejsze jest dobre planowanie

Pozycjonowanie e-commerce to nie jest proces przypadkowy. Dzięki odpowiednim narzędziom oraz działaniom możesz dotrzeć do nowych klientów, utrzymać obecnych, zaprezentować swój produkt lub usługę, a także zwiększyć sprzedaż. Pamiętaj, że nie możesz zmienić pozycji firmy z dnia na dzień. To wymaga czasu. Warto też pamiętać, że Twoja macierz pozycjonowania to tylko pojedyncze ujęcie czasu. Podczas gdy ty przeglądasz, gdzie siedzisz w wielkim schemacie rzeczy, tak samo mogą być twoi konkurenci. Pozycjonowanie sklepów internetowych z Widoczni.com to gwarancja efektów w postaci ruchu na stronie oraz korzyści finansowych ze sprzedaży.

*Artykuł sponsorowany