Jedna apteka w powiecie (nie) wystarczy. Spór trwa

3
Apteka przy ul. Chrobrego jest jedyną działającą w niedziele i święta. Pytanie, czy to wystarczy pozostaje otwarte

Radni powiatowi mówią “tak”, a wojewoda “nie” jednej aptece dyżurującej w nocy i święta. Spór między obu stronami trwa od kilku miesięcy. Jego końca nie widać.
W jego rozwiązanie zaangażował się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, który rację przyznał wojewodzie. Radni jednak nie składają broni – wnieśli skargę kasacyjną na ten wyrok.

 
– mówi kierowniczka referatu spraw społecznych i zdrowia w starostwie Joanna Musiałkiewicz.
Jedyna całodobowa apteka w powiecie działa we Wrześni przy ul. Chrobrego. Radni nie są w stanie wymusić powstanie drugiej.

 
Dodajmy, że uchwała w sprawie rozkładu godzin i czasu pracy aptek była konsultowana z samorządami gminnymi i samorządem aptekarskim. Zaakceptowali ją wszyscy… prócz wojewody. (tos)

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
OlaSylwiaAlbert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Albert
Gość
Albert

Nie wszyscy radni akceptują poczynania starosty i jego ekipy. Pokazali to głosując przeciw wniesieniu skargi kasacyjnej do sądu. Myślę, że można poszukać przynajmniej jedną jeszcze aptekę, która będzie otwarta całą dobę i w ten sposób nie łamać przepisów prawa.

Sylwia
Gość
Sylwia

Apteka w której i tak leków nie ma dostępnych od ręki. Zazwyczaj trzeba czekać na zrealizowanie recepty około 1 dnia. Wiec jako apteka z dyżurem 24h to można w niej kupic ibubrom lub węgiel. Trochę słabo jak na powiat.

Ola
Gość
Ola

Z jednej strony dobrze, że jest chociaż jedna apteka czynna cały czas a z drugiej przydałaby się konkurencyjna bo ceny w aptece na Chrobrego są bardzo wysokie