Jednodniowa żałoba w Gnieźnie. Flagi opuszczone do połowy masztu

4

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Tomasz Budasz zarządził jednodniową żałobę na terenie Gniezna. Obowiązuje dzisiaj tj. 16 stycznia.

Przypomnijmy, Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W symbolicznym geście solidarności i współczucia dla bliskich, współpracowników i mieszkańców Gdańska 16 stycznia Gniezno będzie obchodzić jednodniową żałobę. W tym czasie flagi Miasta Gniezna zostaną opuszczone do połowy masztu, flagi państwowe przy autobusach MPK zostaną przepasane żałobnym kirem, strona internetowa Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zostanie ustawiona w kolorach białym i czarnym. Apeluję także w miarę możliwości o odwołanie lub ograniczenie w tym czasie zaplanowanych imprez, koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych – pisze na swoim facebooku prezydent Gniezna, Tomasz Budasz.

Dzisiaj też, w Pierwszej Stolicy Polski o godz. 18:00 w gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się specjalna msza święta w intencji zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza. Tuż po niej (około godz. 18:45) odbędzie się przemarsz na ul. Chrobrego, gdzie na budynku Starego Ratusza flaga zostanie przepasana kirem.