Jednodniowa żałoba w Gnieźnie. Flagi opuszczone do połowy masztu

4

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Tomasz Budasz zarządził jednodniową żałobę na terenie Gniezna. Obowiązuje dzisiaj tj. 16 stycznia.

Przypomnijmy, Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W symbolicznym geście solidarności i współczucia dla bliskich, współpracowników i mieszkańców Gdańska 16 stycznia Gniezno będzie obchodzić jednodniową żałobę. W tym czasie flagi Miasta Gniezna zostaną opuszczone do połowy masztu, flagi państwowe przy autobusach MPK zostaną przepasane żałobnym kirem, strona internetowa Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zostanie ustawiona w kolorach białym i czarnym. Apeluję także w miarę możliwości o odwołanie lub ograniczenie w tym czasie zaplanowanych imprez, koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych – pisze na swoim facebooku prezydent Gniezna, Tomasz Budasz.

Dzisiaj też, w Pierwszej Stolicy Polski o godz. 18:00 w gnieźnieńskiej katedrze odbędzie się specjalna msza święta w intencji zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza. Tuż po niej (około godz. 18:45) odbędzie się przemarsz na ul. Chrobrego, gdzie na budynku Starego Ratusza flaga zostanie przepasana kirem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
dartMartapoloMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Piękny gest, dlaczego Września nie potrafi się solidaryzować i jeszcze takiego kroku nie uczyniła.

polo
Gość
polo

Bo Września nigdy nie byla Stolicą 🙂

Marta
Gość
Marta

Poznań, Kielce, Olsztyn też nie.

dart
Gość
dart

Poznań był