Jedź bezpiecznie na wakacje! 3 cechy dobrego przewoźnika!

0

Kluczową cechą dobrego przewoźnika powinna być dbałość o najwyższy poziom bezpieczeństwa podróżujących. Bezpieczeństwo to tak naprawdę zespół czynników, które wpływają na ograniczenie do minimum ryzyka awarii pojazdu lub uczestniczenia w wypadku, ale również na samopoczucie podróżujących osób. Dla nas – pasażerów – jest to niezwykle istotna cecha, którą doceniamy zwłaszcza w czasie dalekich wakacyjnych wyjazdów.

Przezorny przewoźnik powinien zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół, który decyduje o bezpieczeństwie naszej podróży. Dziś przyjrzymy się cechom dobrego, bezpiecznego przewoźnika. Czego szukać w ofercie firm transportowych? O co dopytać zanim wykupimy bilet na wakacyjną podróż?

Formalności

Przewidujący przewoźnik minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów na trasie, dlatego tak ważne jest spełnianie przez niego wszelkich wymogów formalnych w zakresie prowadzonej działalności. Oznacza to przede wszystkim potwierdzone dokumentami doświadczenie kierowców i dobry stan techniczny floty. Przewoźnik powinien spełniać również międzynarodowe standardy w tym zakresie.

Podstawą świadczenia bezpiecznego przewozu osób jest także zatrudnianie kierowców z aktualnymi uprawnieniami. Obowiązkowym dokumentem jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Niezbędna jest też licencja, która potwierdza kwalifikacje danego kierowcy oraz gwarantuje spełnianie wszystkich stawianych wymagań, np. wymogu niekaralności. Bezpieczeństwo to również zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, stosowne ubezpieczenie i regularnie opłacane podatki.

Nowoczesna flota

Bezpieczna jazda wymaga nienagannej sprawności pojazdów. Coroczne przeglądy techniczne są określone w przepisach ruchu drogowego, ale dobry przewoźnik dba również o kontrolę pojazdu przed każdym wyjazdem na trasę. Nawet drobne usterki mogą być powodem kolizji drogowych, braku komfortu pasażerów lub dłuższego przestoju w podróży.

Nowoczesna flota oznacza większy komfort podróży dla kierowcy i pasażerów. Jeśli wybieramy się w trasę w czasie letnich wakacji, niezbędna jest sprawna klimatyzacja. Zbyt wysoka temperatura we wnętrzu pojazdu może być powodem zasłabnięcia pasażera lub dekoncentracji kierowcy, a w konsekwencji – wypadku. W każdym pojeździe konieczna jest również apteczka pierwszej pomocy i gaśnica oraz inne niezbędne akcesoria.

Wysokiej klasy kierowca

Przewozy osób odbywają się często nie tylko na polskich, ale i europejskich trasach. Aby zapewnić wysoką jakość usług, przewoźnik powinien zatrudniać wysoko wyszkolonych pracowników, którzy poradzą sobie również na zagranicznej drodze. Konieczna jest znajomość przepisów prawa drogowego w krajach, przez które wiedzie nasza trasa.

Kierowcę powinna też wyróżniać wysoka kultura osobista, umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów – zarówno technicznych, logistycznych – oraz zdolności interpersonalne. Przewóz osób wymaga umiejętności łagodzenia sporów czy reagowania na nietypowe zachowanie pasażerów. Co ważne, kierowca powinien również znać zasady pierwszej pomocy, by wiedzieć, jak postąpić, gdy pasażer źle się poczuje.

*Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię