Kolejna fabryka pod Wrześnią?

6

Z naszych informacji wynika, że pod Wrześnią ma powstać kolejna, wielka fabryka. Miałaby zapewnić wiele miejsc pracy. I chociaż oficjalnie nikt nie potwierdza planów jej budowy, to my znamy już kilka szczegółów.

Za budowę fabryki zabierają się chińscy inwestorzy. Rozważane są dwie lokalizacje: Września i Tarnowo Podgórne. Jeżeli zostanie wybrany pierwszy wariant to obiekt stanie w pobliżu istniejącego już zakładu Volkswagena.

Miałyby być tam produkowane sprzęty AGD – głównie lodówki. Taka inwestycja pozwoliłaby na zatrudnienie nawet 1000 osób. Budynek miałby powstać na około 20 hektarach ziemi.
Obiekt miałby być jednym z partnerów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – W tym momencie nie możemy nic potwierdzić. Trwają pewne rozmowy i dla ich dobra na razie jest to objęte ścisłą tajemnicą. Wiemy, że przetarg na tę inwestycje nie został póki co ogłoszony. Wszelkich informacji będziemy mogli udzielić tylko wtedy, kiedy zgodzi się na to inwestor – mówi Jacek Serdeczny z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Temat będziemy monitorować i na bieżąco informować o postępach. Do sprawy wrócimy niebawem.