Kolejna fabryka pod Wrześnią?

6

Z naszych informacji wynika, że pod Wrześnią ma powstać kolejna, wielka fabryka. Miałaby zapewnić wiele miejsc pracy. I chociaż oficjalnie nikt nie potwierdza planów jej budowy, to my znamy już kilka szczegółów.

Za budowę fabryki zabierają się chińscy inwestorzy. Rozważane są dwie lokalizacje: Września i Tarnowo Podgórne. Jeżeli zostanie wybrany pierwszy wariant to obiekt stanie w pobliżu istniejącego już zakładu Volkswagena.

Miałyby być tam produkowane sprzęty AGD – głównie lodówki. Taka inwestycja pozwoliłaby na zatrudnienie nawet 1000 osób. Budynek miałby powstać na około 20 hektarach ziemi.
Obiekt miałby być jednym z partnerów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – W tym momencie nie możemy nic potwierdzić. Trwają pewne rozmowy i dla ich dobra na razie jest to objęte ścisłą tajemnicą. Wiemy, że przetarg na tę inwestycje nie został póki co ogłoszony. Wszelkich informacji będziemy mogli udzielić tylko wtedy, kiedy zgodzi się na to inwestor – mówi Jacek Serdeczny z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Temat będziemy monitorować i na bieżąco informować o postępach. Do sprawy wrócimy niebawem.

6 KOMENTARZE

 1. Jak Chińczycy to pewnie Haier. Nie ma innych poważnych chińskich marek mogących wejść do EU. Ciekawa wiadomość dla powiatu 🙂 A wiadomo coś o działce pomiędzy Wrześnią a Neklą (Opatówko) kto tam się przymierza z branży Automotive? i na jakim etapie jest ustalanie MPZP dla Opatówka?

  • Słyszałem informacje, że podobno Tesla może zainwestować w Opatówku. Ile w tym prawdy, to nie wiem. Temat planu dla Opatówka będę pilnować 🙂

   • i od razu widać że nie ma pan o niczym pojęcia. to chyba nie będzie w Opatówku. Proszę poszukać informacje na jaki teren RM Wrześni przygotowywała MPZP. A jesli RM Wrześni to logiczne że nie chodzi o Opatówko. pozdrawiam

    • Dzięki Radek. I tu pan zainteresowany się myli, gdyż Gmina Września sąsiadujący do Opatówka teren ma już objęty planem MPZP – ok 100 ha wzdłuż torów kolejowych, brakuje 60 ha na terenie Gminy Nekla dla którego ma być opracowany/uchwalony (nie wiem na jakim jest etapie). Inwestor potrzebuje bocznicy. Był szeroki artykuł na ten temat w Wiadomościach Wrzesińskich kilka tygodni temu. Jeśli Tesla to kosmos 🙂

    • Do zainteresowanego – Na jakiej podstawie niby twierdzi Pan, że nie mam o tym pojęcia?

     Napisałem, że słyszałem taką informację, co wcale nie oznacza, że jest to ona potwierdzona. I dokładnie tak jak to zostało wspomniane przez Łukasza Osypiuka, te tereny ze strony dwóch gmin zostaną ze sobą połączone.

     Wniosek prosty – Pan nie ma pojęcia, o czym Pan pisze.

 2. Jak Chińczycy to pewnie Haier. Nie ma innych poważnych chińskich marek mogących wejść do EU. Ciekawa wiadomość dla powiatu 🙂 Jeśli wybiorą Wrześnię, wręcz doskonała. A wiadomo coś o działce pomiędzy Wrześnią a Neklą (Opatówko) kto tam się przymierza z branży Automotive? i na jakim etapie jest ustalanie MPZP dla Opatówka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię