Kolejna udana edycja Gieksa Cup za nami

0
Żaki Płomienia Nekla z trenerem Dawidem Walkowiakiem Fot. www.facebook.com/PlomienNekla

GIEKSA CUP to w okresie halowym to największy turniej piłkarski dla dzieci organizowany w naszym powiecie. Organizuje go GKS Płomień Nekla, a swoją opieką otoczył go burmistrz miasta i gminy Nekla, Karol Balicki. Za nami kolejna jego edycja.

W turnieju Gieksa Cup 2020 startowało niemal 130 młodych i bardzo młodych jeszcze adeptów futbolowej sztuki. W kategorii Żak, czyli U-9 i U-8 do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn: GKS Płomień Nekla, Victoria Września, Szkółka FOX, Fara Pelikan Żydowo, Pelikan Niechanowo, Meblorz Swarzędz oraz UKS Salezjanie Poznań.
Tabela
1. Szkółka FOX
2. Fara Pelikan Żydowo
3. Meblorz Swarzędz
Gospodarze, GKS Płomień Nekla, z dorobkiem 3. punktów zajęli 6. miejsce.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik – Antek Waszak (Szkółka FOX).
Król strzelców – Michał Graczyk (FARA Pelikan Żydowo).
Najlepszy bramkarz – Aleksander Krych (FARA Pelikan Żydowo).

W kategorii Orlik, czyli U-10 i U-11 rywalizowało 6 zespołów: GKS Płomień Nekla, Victoria Września, Szkółka FOX, Szkółka FOX 2010, Meblorz Swarzędz, FA Orlik Miłosław. Tutaj najlepszą okazała się Victoria Września prowadzona przez Marcina Mąkowskiego.
Tabela
1. Victoria Września
2. Szkółka FOX
3. Meblorz Swarzędz

GKS Płomień Nekla, z dorobkiem 3 punktów, zajął w tej kategorii wiekowej 5. lokatę.Tutaj nagrody indywidualne przypadły następującym młodym piłkarzom.
Najlepszy zawodnik – Jeremi Klechamer (FA Orlik Miłosław).
Najlepszy strzelec – Olgierd Jackowski (Szkółka FOX).
Najlepszy bramkarz – Maksymilian Banaszak (Victoria Września).

Gieksa Cup był bardzo udana imprezą. Raz jeszcze okazało się, że gier, zabaw, turniejów dla najmłodszych nigdy za wiele. Szkółka Fox ma wiosną i jesienią swoją ligę, GKS Nekla turniej w okresie halowym. Victoria Września w okresie letnim jest współorganizatorem ogólnopolskich turniejów  wspólnie z firmą SBG Sport Business Group oraz z firmą Intermarche Września. Nie organizowała jednak w tym roku żadnego turnieju halowego. Swoje turnieje dla dzieci miała też Sparta Sklejka Orzechowo (Comerto Cup i Kotły Malina),  a inne kluby naszego regionu? Pokazuje się Orlik, mogłaby uaktywnić się Warta – generalnie dobrze by było, by wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że bez wychowania i szkolenia dzieci w przyszłości o podniesieniu poziomu futbolu w naszym regionie możemy zapomnieć.

AG

P.S.

Po opublikowaniu wpisu skontaktowali się ze mnę trenerzy Warty Pyzdry: Piotr Dowbusz i Bartosz Lajtlich z zapewnieniem, że i oni są aktywni i organizują turnieje dla dzieci, w bieżącym sezonie zorganizowali takie dwa. Zgodzili się jednak z tym, że szwankuje polityka informacyjna klubu Warta Pyzdry. Zapewnili też, że zrobią wszystko, by kibice futbolu w naszym regionie mieli więcej informacji z klubu za sprawą profilu FB. Niestety, klub ma problem z prowadzeniem strony www. Ta sprzed lat – http://wartapyzdry.futbolowo.pl/ informuje o meczach i wydarzeniach w 2012 roku.  Może, dzięki naszemu wpisowi, klub znajdzie kogoś, kto pomoże uaktualnić tę stronę, a może zbudować nową i systematycznie ją prowadzić? Oby tak się stało!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o