Koncert z Gwiazdą

0

Sebastian Riedel, lider zespołu Cree zakończył w towarzystwie Wrzesińskiej Orkiestry Dętej pod batutą Jacka Rybczyńskiego pierwszy dzień festiwalowych zmagań.

Na gitarze basowej towarzyszył Sebastianowi Mirosław Harendarz, a na instrumentach klawiszowych Szymon Szafraniak. Licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać
nieśmiertelnych utworów zespołu Dżem(w którym występował tata Sebastiana – Ryszard) oraz twórczości zespołu Cree. W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć i posłuchać zarówno w Pyzdrach jak i we Wrześni zespołu Cree w repertuarze zespołu Dżem. W tym roku przypada 25 rocznica śmierci lidera Dżemu – Ryszarda Riedla  i tym piękniej zabrzmiały te dźwięki wspólnie z instrumentami dętymi. Ryszard potrafił w kilku prostych słowach zawrzeć wiele życiowych spraw, a jednocześnie zaśpiewać to wszystko w sposób niezwykle prosty.
To piękny hołd złożony nieżyjącej już ikonie polskiego bluesa. W poprzednich edycjach Koncertów z Gwiazdą Września gościła: Alicję Majewską z Włodzimierzem Korczem, Krystynę Prońko i Grażynę Łobaszewską.

Rozmowa z Sebastianem Riedlem w jednej z najbliższych audycji HZMS.

Fotogaleria poniżej.

M.J.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię