Koniec sezonu siatkarzy Konspolu Słupca

0

SPS Konspol Słupca przegrał trzeci mecz fazy play-off z Olimpią Sulęcin i odpadł z dalszej rywalizacji. W hali przy ulicy Kopernika słupczanie ulegli zespołowi z województwa lubuskiego 0:3 (23:25, 20:25, 15:25). W dwóch pozostałych meczach, rozegranych przed tygodniem w Sulęcinie także górą była faworyzowana Olimpia.

Konspol Słupca był w stanie nawiązać rywalizację z Olimpią jedynie w pierwszym secie. Ten został rozstrzygnięty dopiero w samej końcówce. W kolejnych partiach przewaga gości z Sulęcina była już wyraźna. Olimpia w pełni kontrolowała wydarzenia boiskowe i przypieczętowała swój awans do kolejnej rundy play-offów. Dla Konspolu sobotnia porażka oznacza zakończenie sezonu. Zespół ze Słupcy ma pewne utrzymanie w 2. lidze i na tym poziomie rozgrywkowym pozostanie w sezonie 2020/21.

Przypomnijmy, Konspol Słupca w sezonie zasadniczym zajął 4. miejsce w tabeli grupy 1. Na szesnaście rozegranych spotkań słupczanie wygrali dziewięć. To pozwoliło im zakwalifikować się do grona drużyn walczących o awans. Dodatkowo zespół prowadzony przez trenera Marka Jankowiaka pokonał Olimpię Sulęcin w rozgrywkach Pucharu Polski. W nim Konspol odpadł dopiero po rywalizacji z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. A w następnym sezonie przeprowadzona zostanie reorganizacja rozgrywek 2. ligi. Grupy zostaną poszerzone z dziewięciu do czternastu drużyn, co ma wydłużyć rozgrywki i podnieść ich poziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię