Ferma kur w Kawęczynie nie powstanie? Jest projekt uchwały

3

Ferma kur w Kawęczynie nie powstanie – wyklucza to projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Kawęczyn, Marzenin, Gulczewo.

Burmistrz Miasta i Gminy Września złożył do Biura Rady Miejskiej go wczoraj – mówi zastępca burmistrza Karol Nowak

Pomysł na plan zagospodarowania przestrzennego pojawił się w 2016 roku – wtedy Tomasz Kałużny zwrócił się z prośbą o rozpoczęcie tych prac.

Teraz wszystko w rękach radnych, którzy 11 lutego podczas sesji będą podejmą decyzję o uchwaleniu planu. (GP)

Harmonogram prac na planem zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Kawęczyn, Marzenin, Gulczewo.

1. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, 22 kwietnia 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Września wyszedł z incjatywą i złożył do Biura Rady Miejskiej we Wrześni projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Kawęczyn, Marzenin, Gulczewo.

2. Dnia 30 maja 2016 r. Rada Miejska we Wrześni podjęła uchwałę Nr XVI/228/2016 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Kawęczyn, Marzenin, Gulczewo.

3. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Września rozpoczął przeprowadzenie procedury zmierzającej do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określonej w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

4. Obwieszczenie oraz zawiadomienie właściwych instytucji i organów (łącznie 39 instytucji i organów) o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z terminem na składanie wniosków – 6 lipca 2016 r. Instytucje i Organy mogły składać swoje wnioski do 18 sierpnia 2016 r.

4. Rozpatrzenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Września wniosków instytucji, organów oraz osób fizycznych i prawnych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – 4 stycznia 2017 r. (wpłynęło łącznie ponad 100 wniosków).

5. Sporządzenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – 11 stycznia 201r.

6. Przesłanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do opinii i uzgodnień – 16 styczeń 2017 r.

– Postanowienie o odmowie uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Zarząd Powiatu Wrzesińskiego7 lutego 2017 r.

Zażalenie Burmistrza Miasta i Gminy Września do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu na odmowę uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – 14 lutego 2017 r.

Postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu w sprawie utrzymania w mocy zaskarżonego postanowienia – 15 maja 2017 r. (data wpływu do tut. urzędu 26 maja 2017 r.)

– Skarga Burmistrza Miasta i Gminy Września na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu – 26 czerwca 2017 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu 9 listopada 2017 r. (data wpływu do tut. urzędu 6 grudnia 2017 r.), wyrok uchylił wcześniejsze postanowienia Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz Zarządu Powiatu Wrzesińskiego, sprawa została przekazana do Zarządu Powiatu Wrzesińskiego do ponownego rozpatrzenia.

7. 25 marca 2019 r. upłynął termin uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Zarząd Powiatu Wrzesińskiego. Projekt został uzgodniony przez tzw. ,,milczącą zgodę”.

8. 25 kwietnia 2019 r. zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Burmistrz Miasta i Gminy Września skierował za pośrednictwem Marszałka Województwa Wielkopolskiego wniosek do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze.

9. 18 września 2019 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał decyzję wyrażającą zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze.

10. Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – 25 października 2019 r. do 18 listopada 2019 r. Termin na składanie uwag do projektu upłynął dnia 3 grudnia 2019 r.

11. Rozstrzygnięcie przez Burmistrza Miasta i Gminy Września uwag złożonych do wyłożonego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – 23 grudnia 2019 r.

12. Złożenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Września do Biura Rady Miejskiej we Wrześni projektu Uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Kawęczyn, Marzenin, Gulczewo 23 stycznia 2020 r.

 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
romanRadmam pytanie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mam pytanie
Gość
mam pytanie

Komu podlega Samorządowe Kolegium Odwoławcze? Nie jest to czasami premier RP?
https://www.arslege.pl/ustawa-o-samorzadowych-kolegiach-odwolawczych/k143/
To do kogo te pretensje ci protestujący mają?

roman
Gość
roman

Do burmistrza bo on wydaje zgody

Rad
Gość
Rad

Żałosne. Cały czas się gubię w tej sprawie, bo co chwilę wychodzą nowe, przeczące sobie informacje. Raz ‘burmistrz zgodził się na budowę’ a za chwilę ‘koniec wojny’. Wesoło macie