Konsultacje społeczne w sprawie byłej „Wozowni”

0

W środowy wieczór, w Nekielskim Ośrodku Kultury odbyły się społeczne konsultacje dotyczące rozbudowy i przebudowy budynku byłej wozowni, który ma być przeznaczony na cele kulturalne i bibliotekę.

Projekt, na zlecenie UG w Nekli, przygotował Instytut Badawczy IPC z Wrocławia i w najbliższych dniach zostanie on złożony w Ministerstwie Rozwoju, gdzie będzie rozpatrywany pod kątem pozyskania pieniędzy na jego realizację z tzw. Funduszów Norweskich. O zaprezentowanym projekcie mówią dyrektorka biblioteki Magdalena Bielak, Prezes Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Jerzy Osypiuk i przewodniczący rady miejskiej Roman Kuszak.

 

Po zakończeniu prezentacji projektu adaptacji wozowni na bibliotekę i centrum kultury uczestnicy spotkania wyrazili o nim opinię za pomocą głosowania. Wszyscy głosujący pozytywnie zaopiniowali projekt wrocławskiego instytutu badawczego IPC. Koszt inwestycji to ok 5 mln zł i jeśli projekt otrzyma dofinansowanie z Funduszów Norweskich, to będzie realizowany w latach 2021-2024.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię