Koronawirus w Sokołowie? Chory trafił na oddział zakaźny

36
Zespół Ratownictwa Medycznego z Wrześni udał się do chorego w specjalnych kombinezonach. Tak nakazują procedury

Mieszkaniec podwrzesińskiej wsi wykazywał symptomy choroby wywołanej przez SARS-CoV-2. Obawy o stan jego zdrowia były uzasadnione, bo w ostatnim czasie miał kontakt z osobami, które wróciły z Austrii i Niemiec.
Zespół ratownictwa medycznego otrzymał zgłoszenie dziś (17 marca) około godz. 17:30. Zgodnie z procedurą, o zaistniałym przypadku powiadomił sanepid, a ten kolejne służby. Koniec końców, pacjent został przewieziony specjalistyczną karetką na Oddział Zakaźny w Poznaniu. Wyniki badania na obecność koronawirusa będą znane za dwa dni. (tos)

36 KOMENTARZE

  • Dostali dopiero dzisiaj ale jest potrzebne odpowiednie szkolenie …jak i pomieszczenie …czy w końcu wszyscy to zrozumieją …ludzie sami stanowią dla siebie zagrożenia nie stosując się do kwarantanny…

  • Dokładnie… A tu się okazuje że wynik po 2 dniach. Kpina.. Z tego co wiem osoby przebywające w szpitalu w Gnieźnie do dziś nie otrzymały wyniku. A przebywają w nim od piątku. Jeżeli państwo nie jest przygotowane i brakuje nawet testów na koronawirusa to niech zaczną mówić prawdę bo naprawdę od tych zakłamanych mordoklamcow idzie zwariować

  • Nowa karetka była dzisiaj rejestrowana. Widziałem jak zakładali dzisiaj tablice przed szpitalem. A jak dobrze pamiętam to są dwie żółte.

  • W poniedziałek rano przechodziłem z punktu oddawania krwi do Medinetu i widziałem jak laweta wciągała STARĄ karetkę na najazd, NOWA stała obok bez tablic rejestracyjnych i z fabrycznie zakładaną folią na fotelach i kierownicy.

 1. Jestem mieszkańcem Sokołowa dlaczego nie podacie o kogo chodzi przecież to mała wieś za chwilę może się okazać że połowa nas ma koronawirus…

   • Taki cwany jesteś? A co jeśli ty spotkasz się w sklepie z osobą, która miała kontakt właśnie z tym mężczyzną i okaże się, że również jest zakażona? Też będzie Ci do śmiechu w tak poważnej sytuacji?

    • Droga Pani, nikt z nas nie jest pewien czy nie jest nosicielem, niestety. Czy w sklepie czy na dworze można się zarazić. Napewno jest pani mądra (bo wyrozumiała to racze nie) i wie o tym, że zanim pojawią się objawy już człowiek zaraża. A nie wiemy kto nas mija ani kto za nami lub przed nami stoi. Może ktoś na pozór zdrowy i dobrze wyglądający jest nosicielem a ten kto wygląda nie korzystnie i ma problemy ze zdrowiem lub nałogiem!!! Nosicielem nie jest. Życzę drogiej pani aby każdy człowiek miał dla pani tę samą wartość. Ten co wygląda dobrze i ten który wygląda źle.

   • Po jakie licho ten ktoś spotykał się z tym ludźmi. Co wierzył w cudzyslowiu ze się nie zarazi . Ludzie sami sobie szkodzą . Ogarnijcie się w końcu a nie później płacz i lament . Tylko ktoś nie odpowiedzialny tak się zachowuje

    • Nie popadaj w paranoje i nie wierz we wszystko co piszą. Ten człowiek miał kontakt z ludźmi z niemiEC miesiąc temu. A do szpitala trafił z innych powodów . Nie miał objawów i nie wszystko kręci się wokół wirusa. Ludzie chorują tez na inne rzeczy.
     Do każdego wezwania przyjeżdża karetka w kaftanach bo takie mają teraz procedury.
     Najlepiej siać ferment i rozsiewac plotki z tyłka wzięte. ..

  • bylibysmy wdzięczni za jakis krótki opis osoby, moze ktos z pozostałych mieszkancow cos wie, oczywiscie bez szczegółów, byloby to wskazane aby moc stwierdzic kto z nas mial kontakt i nie rozprzestrzeniac dalej na nasze rodziny, w pracy itd.

   • Jeżeli Pani się boi to prywatnie można zrobić sobie testy. Czy panie wie, że teraz KAŻDY niestety może być nosicielem i o tym nie wiedzieć I zarażać a nigdy nie wiemy z kim mamy do czynienia ani kto nad mija ani kto za nami stoi.

  • Sanepid informuje osoby które miały kontakt z taka osoba po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem.A chory najlepiej wie z kim miał kontakt.Czasem nie ma takiej potrzeby,gdy wynik jest negatywny,ale niestety wyniki są po 2 dniach.

   • Wywiad wywiadem, najwyraźniej to działa jak głuchy telefon, bo co zrozumieli ci co przekazują wiadomości mija się z prawdą. Np miejsce w którym znajduje się pacjent!!!

  • Połowa z Was może mieć jedynie zaraz ból tyłka bo wierzy we wszystko co napisza. Moze to dziwne ale karetki przyjeżdżają tez z innych powodów. Nie wszystko kręci się wokół wirusa.
   Głupota o naiwność ludzka nie zna granic. Sami się wykonczycie panikujac

 2. Dlaczego rozsiewacie takie plotki? Akurat widziałam całą sytuację z okna i z tego co zaobserwowałam to ratownicy owszem byli w kombinezonach ochronnych ale po wyjściu od pacjenta rozebrali się z nich i rozmawiali nawet z córką pacjenta. Tak więc to nie koronawirus bo córka mogłaby już być zarażona a ratownicy mieli z nią kontakt bez kombinezonu ochronnego i raczej by siebie nie narażali. Po drugie później przyjechała druga karetka i zabrała pacjenta do szpitala bo prawdopodobnie miał problemy z sercem. Opanujcie się wszyscy bo ktoś zobaczył ratowników w kombinezonach i już plota powstała,a teraz do każdego pacjenta jeżdżą tak ubrani.

  • Jeśli tak bohatersko rzucasz oskarżenia ANONIMIE pod pseudonimem to tak samo bohatersko przedstaw się! A najlepiej stan przed lustrem i sam siebie OCEŃ!!!!!! Zanim zdążysz zastanowić się nad sobą najpierw ujrzysz TCHURZA!!!! a potem jesteś NIEIDEALNY . I mogę Cię zapewnić, że Twoje domysły są bardzo dalekie od tego jak było naprawdę ale tkwij sobie w swoim PRZEKONANIU NIEIDEALNY TCHURZU.

 3. Widząc zdjęcie …. troszkę dziwne bez maseczek okularów i rekawic ochronnych???? Chyba że to zdjęcie tylko z prezentacji nowej karetki….

 4. Szanowni internauci. Dwa komentarze już poleciały, były to obraźliwe wpisy. Każdy taki wpis będzie usuwany bez ostrzeżenia.

  • Sorry ale sami do tego się przyczyniacie. Publikując frazesy wyssane z palca. Duuuużo tutaj się nie zgadza . Może was to bawi. Siać w ludziach panike i dać powód do tworzenia plotek z kosmosu. No i wyświetlenia muszą się zgadzac. Bardzo Słabe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię