Lekcja od lidera dla Konspolu Słupca

0

Sezon zasadniczy w siatkarskiej 2. lidze powoli wchodzi w decydującą fazę. Walczący o wejście do play-offów Konspol Słupca zmierzył się z liderem rozgrywek Olimpią Sulęcin. W Słupcy lepsi byli goście, którzy wygrali bez straty seta. Przed słupczanami teraz bezpośrednia walka z sąsiadami w tabeli o najlepszą „czwórkę”.

Olimpia Sulęcin w tym sezonie przegrała zaledwie jedno spotkanie. Nic więc dziwnego, że była zdecydowanym faworytem rywalizacji z Konspolem. Gospodarze najbliżej zwycięstwa byli w ostatnim, trzecim secie. Przed większość tej partii prowadzili, lecz końcówka znowu należała do Olimpii. W poszczególnych setach lider z Sulęcina triumfował odpowiednio do:  21, 16 i 23.

Konspol po tej porażce spadł na 5. miejsce w tabeli. Ma jednak w tym momencie tyle samo punktów co czwarty Trefl Gdańsk. Oba zespoły z kolei tracą zaledwie po jednym punkcie do znajdującego się aktualnie na 3. pozycji Orła Międzyrzecz. Właśnie w Międzyrzeczu Konspol Słupca rozegra swoje najbliższe spotkanie. To zaplanowano na sobotę, 25 stycznia. Ponadto drużynę Marka Jankowiaka czekają jeszcze mecze z Treflem Gdańsk (u siebie) i Stoczniowcem Gdańsk (na wyjeździe).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o