Lepsze powietrze nad miastem

3

We Wrześni w końcu da się oddychać! 

Czujniki przy ul. Piastów i Kaliskiej świecą na zielono. Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem – czytamy na stronie airly.eu. Tylko czujnik przy ul. Miłosławskiej pokazuje, że bywało lepiej i nie jest to najlepszy dzień na aktywność poza domem. Przypominamy, że dwa z trzech czujników zostały przemieszczone w tym tygodniu – piszemy o tym w najnowszej “Gazecie Radio Września”.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Znak zapytaniaAnna Tess Golebiowska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Znak zapytania
Gość
Znak zapytania

Chciałbym zauważyć, że powietrze się nie zmieniło…Zmieniło się położenie czujników. To istotna zmiana. Manipulacja społeczeństwem na każdym kroku.
Jeśli dorzucić następny problem – poziom hałasu we Wrześni – przekraczający dopuszczalne normy oraz ruch samochodowy osiągający w godzinach szczytu 40 tys/dobę…. to śmiało można powiedzieć, że Września to miasto zabójca.

Anna Tess Golebiowska
Gość
Anna Tess Golebiowska

Jak informujemy powyżej: “Przypominamy, że dwa z trzech czujników zostały przemieszczone w tym tygodniu”. Warto pamiętać, że czujniki przemieszczono, żeby wynik nie był zafałszowany, co nie zmienia faktu, że pozostaje trzeci czujnik, którego wskazania także się zmieniły – czyli owszem, w piątek powietrze było lepsze. Dziś jak łatwo wyczytać wskazania są już inne:
* ul. Miłosławska – Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu
* ul. Kaliska – Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu
* ul. Piastów – Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem

Znak zapytania
Gość
Znak zapytania

Zachęcam RW do zajęcia się dwoma problemami, które wniosłem…. Co UMiG planuje, by rozwiązać poruszone problemy tak istotne dla mieszkańców Wrześni. Stanowisko w tej sprawie przedstawiono przez Urząd Ochrony Środowiska w Koninie w roku 2015 i na razie niewiele się w tej sprawie poprawiło.