Lepsze powietrze nad miastem

3

We Wrześni w końcu da się oddychać! 

Czujniki przy ul. Piastów i Kaliskiej świecą na zielono. Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem – czytamy na stronie airly.eu. Tylko czujnik przy ul. Miłosławskiej pokazuje, że bywało lepiej i nie jest to najlepszy dzień na aktywność poza domem. Przypominamy, że dwa z trzech czujników zostały przemieszczone w tym tygodniu – piszemy o tym w najnowszej „Gazecie Radio Września”.

3 KOMENTARZE

 1. Chciałbym zauważyć, że powietrze się nie zmieniło…Zmieniło się położenie czujników. To istotna zmiana. Manipulacja społeczeństwem na każdym kroku.
  Jeśli dorzucić następny problem – poziom hałasu we Wrześni – przekraczający dopuszczalne normy oraz ruch samochodowy osiągający w godzinach szczytu 40 tys/dobę…. to śmiało można powiedzieć, że Września to miasto zabójca.

  • Jak informujemy powyżej: „Przypominamy, że dwa z trzech czujników zostały przemieszczone w tym tygodniu”. Warto pamiętać, że czujniki przemieszczono, żeby wynik nie był zafałszowany, co nie zmienia faktu, że pozostaje trzeci czujnik, którego wskazania także się zmieniły – czyli owszem, w piątek powietrze było lepsze. Dziś jak łatwo wyczytać wskazania są już inne:
   * ul. Miłosławska – Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu
   * ul. Kaliska – Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu
   * ul. Piastów – Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem

 2. Zachęcam RW do zajęcia się dwoma problemami, które wniosłem…. Co UMiG planuje, by rozwiązać poruszone problemy tak istotne dla mieszkańców Wrześni. Stanowisko w tej sprawie przedstawiono przez Urząd Ochrony Środowiska w Koninie w roku 2015 i na razie niewiele się w tej sprawie poprawiło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię