Łukasz Lonka nie żyje

0
Łukasz Lonka Fot. www.dziennikwschodni.pl

“Z wielkim bólem serca zawiadamiam, że mój kochany mąż odszedł od nas” – informuje na profilu facebookowym żona zmarłego.

Łukasz Lonka, wrześnianin, wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, medalista Mistrzostw Europy, reprezentujący ostatnio klub AMK Człuchów, zmarł w wyniku wypadku, jakiemu uległ podczas zawodów na torze w Nowodworze koło Lubartowa.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną niedzielę, podczas zawodów East Motocross Cup 2019. Łukasz Lonka upadł po lądowaniu na jednym z zeskoków. Stracił przytomność. Po kilku minutach został zabrany przez śmigłowiec do szpitala. Jeszcze w niedzielę czytaliśmy komunikaty, że zawodnikowi z Wrześni przywrócono funkcje życiowe. Wczoraj pojawiła się nieprawdziwa informacja o  jego śmierci, którą zdementowała żona sportowca. Dzisiaj okazało się, że Łukasz Lonka jednak wypadku w Nowodworze nie przeżył. Rodzinie Łukasza, całemu środowisku sportowemu, jaki reprezentował składamy wyrazy ogromnego współczucia.

Łukasz Lonka miał 29 lat. Na swoim koncie miał kilka tytułów mistrza Polski w motocrossie. W trakcie swojej kariery zdobył też brązowy medal mistrzostw Europy.

AG