Manifestacja przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji we Wrześni

2

Kolejna manifestacja odbyła się w poniedziałek 26 października o godzinie 16:00. Tym razem miejscem protestu było Rondo im. ks. Jerzego Popiełuszki we Wrześni.

Protestujący wstrzymali ruch na tym ważnym węźle komunikacyjnym na całą godzinę, lecz tym razem było ich zdecydowanie mniej niż w niedziele. Kilkadziesiąt osób pojawiło się na wszystkich przejściach dla pieszych powodując ogromny korek we wszystkich czterech stronach dojazdowych do ronda. Znaleźli się też tacy, którym puściły nerwy i przekraczając przepisy ruchu drogowego próbowali przejechać.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w połowie protestu. Kierowca fiata punto ominął auta na rondzie i o mało nie potrącił protestujących na przejściu dla pieszych. Został zatrzymany przez policje.

Manifestacja zakończyła się na parkingu marketu, organizatorzy podziękowali wszystkim za udział w proteście, a służbom mundurowym na utrzymanie porządku. Ogólnopolski Strajk Kobiet informuje, że w całej Polsce zaplanowanych
było dzisiaj ponad 100 wydarzeń.

Fotogaleria i filmy poniżej.

M.J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rapkibic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kibic
Gość
kibic

I jak to się ma do zgromadzeń do osób 5?

rap
Gość
rap

“troska mam o swoje dzieci”Jakie dbanie tych mam? ,które małe dzieci w wózkach postawiły pod spaliny ,hałas klaksonów zabierzcie sie kobietki młode za wychowanie w zdrowiu.Do tego te dzieci dziewczynki ,które dobrze mamy za cyca nie podziekowały,a juz by chciały…….,do nauki