Martyna Guzowska najlepsza w eliminacjach biegu na 600 m.

0
Martyna Guzowska Fot AG

Podopieczna trenera Andrzeja Pujdaka była najszybsza w eliminacjach na 600 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w LA U-18 i U-20. Urodzona w styczniu 2003 roku Martyna awansowała do finału z czasem 1.34,68 min.

Od piątku w Arena Toruń rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów w LA U-18 i U-19. Wczoraj wicemistrzem Polski w skoku wzwyż został Bartosz Kowalski z Orzechowa, wychowanek trenera Romana Chojnackiego, obecnie reprezentujący Juvenię Puszczykowo, który skoczył 192 cm. W sobotnie południe rewelacyjnie zaprezentowała się Martyna Guzowska w biegu na 600 m. Była najlepsza spośród uczestniczek 3. biegów eliminacyjnych. Po znakomitym finiszu Martyna uzyskała czas 1.34,68 min., co jest jej nowym rekordem życiowym. W biegu finałowym jest faworytką do złotego medalu i tytułu Mistrzyni Polski. Jej najgroźniejszą rywalką wydaje się, że będzie Wiktoria Prządka z Pszczyny, która w eliminacjach nabiegała 1.35,13 min. Bieg finałowy zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 11:00 i głęboko wierzymy, że zawodniczka trenera Andrzeja Pujdaka sięgnie po złoto! Trzymajmy kciuki, kibicujmy Martynie, a wszystkich tych, którzy chcieliby obejrzeć Martynę w finale zapraszam na stronę –

https://www.pzla.pl

W sobotę, w eliminacjach biegu na 60 m U-20, ok. godz. 15:30, biegać będzie Marta Zimna, a w niedzielę w biegu na 60mppł  U-20, ok. godz. 16:55, wystartuje Marika Majewska. Obie nasze zawodniczki po raz pierwszy wystartują w tej kategorii wiekowej, są rok młodsze od swoich rywalek.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię