Miłosław – nowe przedszkole i nowy żłobek uroczyście otwarte!

0

Byłe i obecne władze samorządowe gminy Miłosław, przedstawiciele gminnych placówek oświatowych, poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, a także Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej – wszyscy ci goście uczestniczyli w uroczystości otwarcia nowego przedszkola Koszałek Opałek i nowego żłobka Słoneczna Polana przy ul. Łąkowej. Placówkę, która od 1. września służyć będzie najmłodszym mieszkańcom gminy poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Redlak.

Prowadzący uroczystość Szymon Krajniak przedstawił gości i zaprosił wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego proces powstawania nowego przedszkola i żłobka. Burmistrz Hubert Gruszczyński nie ukrywał radości z faktu, że tak poważną inwestycję udało się wybudować w ciągu niespełna roku. Dziękował swoim pracownikom i wszystkim tym, którzy do powstania tak okazałej placówki się przyczynili. Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu, Justyna Trawińska, ciesząc się z nowej placówki dziękowała burmistrzowi gminy i radnym za decyzję i za realizację tego projektu. Potem było uroczyste przecięcie wstęgi. Aktu tego dokonali najznakomitsi goście. Ksiądz proboszcz Krzysztof Redlak, po krótkiej modlitwie, poświęcił budynek i złożył wszystkim pracownikom dużo radości i zadowolenia z pracy, a dzieciom szczęśliwych dni w nowym przedszkolu i żłobku. W końcowej fazie uroczystości nadszedł czas gratulacji i drobnych prezentów, które zaproszeni goście składali na ręce pani dyrektor żłobka, Pauliny Ratajczak.
Tort zdjęciem nowego przedszkola został pokrojony i słodki poczęstunek zakończył tę uroczystość, która na pewno zapisze się w historii gminy Miłosław.
A oto garść opinii, które udało nam się zebrać przy okazji otwarcia przedszkola Koszałek Opałek i żłobka Słoneczna Polana:
Maria Grajek i Aleksandra Narożna, byłe dyrektorki starego przedszkola przy Ul. Łąkowej

Były burmistrz, pomysłodawca budowy nowego przedszkola przy Ul. Łąkowej, Zbigniew Skikiewicz

Pierwsza burmistrz gminy Miłosław w nowej, demokratycznej Polsce, Aleksandra Głowacka

Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłosławiu, Justyna Trawińska