Minister oddalił zażalenie wójt. Mieszkańcy uratowali szkołę!

4
Szkoła będzie istnieć, ale nie wiadomo jak długo. Na jej przyszłość decydujący wpływ ma liczba uczniów. A tych brakuje...

Szkoła Podstawowa w Grabowie Królewskim będzie istnieć. Zgody na jej likwidację nie wyraził Minister Edukacji Narodowej.
Do Urzędu Gminy w Kołaczkowie właśnie wpłynęło pismo w tej sprawie. Potwierdza ono słuszność decyzji wydanej przez kuratorium.

 
– mówi wójt Teresa Waszak.
Mieszkańcy Grabowa Królewskiego i Krzywej Góry triumfują. Nie znaczy to jednak, że mogą być spokojni o dalszy los szkoły.

 
Przypomnijmy, że za likwidacją szkoły przemawiał argument ekonomiczny. Obecnie uczy się w niej 62 dzieci, podczas gdy w obwodzie szkolnym jest ich 106. (tos)

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekMamaKtośWiesvaak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wiesvaak
Gość
Wiesvaak

A pani wójt ma głos jakby była po Kielichu

Ktoś
Gość
Ktoś

A w tych statystykach to coraz mniej dzieci podają. Widocznie statystyki zmniejszają się tak jak coś wójt na rękę jest

Mama
Gość
Mama

Niech Jasnie Pani Wójt, do Szkoły w Grabowie + przedszkole . Skoro chce zrobić samo przedszkole , to niech teraz dołączy przedszkole i będzie więcej dzieci . JEST Pani bez serca . Powinna Pani bronić swojej Gminy A nie bezczelnie kłaść kłody. Nie ma Pani nic do stracenia skoro to ostatnia Pani kandydatura na Wójta. Najlepiej mieć wszystko w nosie i rozwalić coś co łączy te 2 wsie . MamakrzywaGora

Marek
Gość
Marek

a kto za to zapłaci ??? minister ? czy gmina ?